Keila SOS lasteküla asemele tuleb hooldushaigla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

SOS lasteküla
SOS lasteküla Autor/allikas: EJL

Seni Keila SOS lasteküla peresid majutanud lasteaed-algkooli hooned leidsid uue omaniku ja sinna tuleb õendus-hooldushaigla. Lastekülas elanud vanemliku hoolitsuseta lapsed koos perevanematega kolivad ühisest külast ära Keilasse või Tallinnasse.

SOS lasteküla partneri, hoonete müügiga tegeleva 1Partner Kommertskinnisvara konsultandi Silver Ojametsa sõnul leidsid esimesed lasteküla hooned uue omaniku, kes plaanib pärast ümberehitust avada hooldushaigla.

"Jätkame lasteküla teistele hoonetele ostjate leidmisega ning majad ei jää tühjalt seisma. Lasteküla soov on, et kes iganes sinna elama või teenust pakkuma asub, ei erineks see väga küla senisest elust ning inimeste abistamine jätkuks," ütles Ojamets.

Lasteküla plaanib kogu müügist saadava tulu investeerida uute peremajade, korterite või ridaelamute soetamiseks ning vajadusel ka mõne lasteküla territooriumile jääva hoone renoveerimiseks, lisas Ojamets.

SOS Lasteküla juhi Margus Oro sõnul on kolimise eesmärk anda perevanematele rohkem iseseisvust ning luua paremad võimalused toimida tavalise perena. "SOS uued kodud pole mingil viisil äratuntavad ning asuvad tavalistes elurajoonides. See vähendab laste sildistamist ja sotsiaalmulli teket. Oluline on ka, et külas elavad lapsed kogeksid rohkem tavalisele perele sarnaseid tingimusi," selgitas Oro.

Margus Oro kinnitusel liiguvad pered külast välja vastavalt uute elukohtade valmimisele ning rahalistele võimalustele. Praeguseks on ostetud kaks uut kodu Tallinnasse ja Keilasse, veel kaks on kohe-kohe lisandumas. Järgnevate aastate jooksul kolib uutesse elupaikadesse seitse peret.

Esimene pere kolis Keila SOS lastekülla elama 1994. aastal. Keila SOS lasteküla territooriumil on 21 hoonet, millest 14 peremajad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: