Luik: Eesti ja Taani koostöö on üksmeelne nii poliitikas kui riigikaitses

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Trine Bramsen ja Jüri Luik. Autor/allikas: Kaitseministeerium

Eesti kaitseminister Jüri Luik kohtus esmaspäeval Tallinnas Taani kaitseministri Trine Bramseniga. Luige sõnul on Eestil ja Taanil poliitilisel ja riigikaitselisel tasandil sarnane mõtteviis ja eesmärgid.

"Mul on siiralt hea meel, et meie koostöö Taaniga on niivõrd üksmeelne poliitilisel ja riigikaitselisel tasandil – meil on sarnane mõtteviis ja eesmärgid," märkis Jüri Luik.

"Me tegutseme taanlastega üheskoos siin, Tapal, aga ka NATO Iraagi missiooni raames, samuti Põhjadiviisi staabi raamriikidena ja eelmisel suvel liitus Taani ka NATO Küberkaitsekoostöö oivakeskusega siin Tallinnas," lisas Luik.

Ministrid tõdesid, et kõigis neis formaatides jätkub pikaajaline koostöö ning avaldasid lootust, et peatselt saavad Eesti kaitseväe instruktorid jätkata väljaõppe andmist kõrvuti Taani üksusega missioonil Iraagis.

Rahvusvahelise Põhjadiviisi (Multinational Division North, HQ MND N) staabi raamriikidena on Eesti, Taani ja Läti valmistamas ette diviisi staabi ülesehitamist. Staabi põhiülesandeks saab sõjaliste operatsioonide juhtimine oma vastutusalas kriisi ja sõja ajal.

Kohtumiselt kaitseminister Jüri Luigega suundus Taani ministri delegatsioon koos Taani parlamendi riigikaitsekomisjoni delegatsiooniga edasi Tapale, kus neid võttis vastu 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Eestis asuvasse Ühendkuningriigi juhitud NATO lahinguüksusesse naasis Taani uue rotatsiooniga käesoleva aasta jaanuaris rohkem kui 200 sõduri ning jalaväelahingumasinaga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: