USA karmistab reegleid Hiina meediakanalitele

{{1582080780000 | amCalendar}}
Hiina lipp.
Hiina lipp. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA välisministeerium teatas teisipäeval, et karmistab reegleid Hiina riiklikele meediakanalitele seoses Pekingi üha kasvava propagandaga.

Viis meediakanalit, mille seas riiklik uudisteagentuur Xinhua ja China Global Television Network peavad edaspidi taotlema välisministeeriumi luba Ühendriikides kinnisvara soetamiseks ja esitama töötajate nimekirja, kelle seas ka USA kodanikud.

Varasemalt on samalaadseid piiranguid kehtestatud Venemaa meediakanalitele.

Austraalia keelas läinud aastal välisriikide varjatud mõjutustegevuse. Seadus vihastas välja Hiina, mis on Austraalia suurim eksportturg.

Alates detsembrist on isikud ja ettevõtted, kes proovivad Austraalia valitsust ja poliitikat mõne välisriigi kasuks mõjutada, pidanud end ametlikult registreerima.

Register on vastuseks valitsuse tellitud raportile, kus leiti, et Hiina Kommunistlik Partei on proovinud aastakümne vältel mõjutada Austraalia poliitikat ja erakondi ning proovinud saada ligipääsu valitsusele.

Peking peab lubamatuks USA otsust karmistada reegleid Hiina meediale

Peking mõistis kolmapäeval ebamõistliku ja vastuvõetamatuna hukka Washingtoni otsuse karmistada reegleid Hiina riigimeedia organisatsioonidele Ühendriikides ja liigitada need välismissioonideks.

"Ühendriigid on alati reklaaminud ajakirjandusvabadust, kuid sekkub ja takistab Hiina meedia normaalset tegevust Ühendriikides," lausus välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang.

"Me jätame endale õiguse selles küsimuses reageerida," hoiatas ta.

Hiina tühistas kolme WSJ ajakirjaniku tegevusloa

Hiina teatas kolmapäeval väljaande Wall Street Journal (WSJ) kolme ajakirjaniku tegevusloa tühistamisest seoses USA väljaande artikli väidetavalt rassistliku pealkirjaga.

Arvamusartikli pealkiri "China is the Real Sick Man of Asia" ("Hiina on tõeline Aasia haige mees") on "rassistlikult diskrimineeriv" ja "sensatsiooniline", ütles Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Geng Shuang, kritiseerides WSJ-d ametlikult vabandamata jätmise ees.

"Selles olukorras on Hiina otsustanud, et tänasest kolme Wall Street Journali ajakirjaniku pressikaardid Pekingis tühistatakse," ütles Geng pressikonverentsil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: