Trump nimetab luurekoordinaatori kohusetäitjaks USA saadiku Saksamaal

Richard Grenell.
Richard Grenell. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA president Donald Trump teatas kolmapäeval, et nimetab uueks luurekoordinaatori (DNI) kohusetäitjaks Ühendriikide suursaadiku Saksamaal Richard Grenelli.

Otsus pälvis kohe kriitika, et Grenell ei sobi nii tundlikule ametikohale, kus tuleb koordineerida 17 luureasutuse tööd.

Kohusetäitja staatus tähendab seda, et Grenell ei pea läbi tegema ametissekinnitamise protsessi senatis, kui Trump teda ei esita alaliselt sellele kohale. Trump on ka varem tunnistanud, et eelistab ametisse panna kohusetäitjaid, sest see annab talle rohkem tegutsemisvabadust.

Grenell võtab ameti üle Joseph Maguire'ilt, kelle staatus luurekoordinaatori kohusetäitjana pidi läbi saama märtsis.

Trump teatas Twitteris, et Grenell on "esindanud meie riiki erakordselt hästi ja ma ootan temaga koos töötamist. Ma tahan tänada Joe Maguire'i suurepärase töö eest, mida ta on teinud".

Grenellist saab Trumpi administratsiooni esimene avalikult geist liige.

Grenell on olnud USA suursaadik Saksamaal alates 2018. aastast. Ta oli president George W. Bushi ametiajal USA kõneisik ÜRO-s, sealhulgas John Boltoni alluvuses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: