Koroonateemat koguneb arutama nii valitsus kui sotsiaalkomisjon ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Hiinast alguse saanud uue koroonaviirusega seonduvat koguneb esmaspäeval erakorraliselt arutama nii valitsuskabinet kui ka riigikogu sotsiaalkomisjon.

Kell 11 algaval valitsuskabineti istungil tulevad arutlusele eelmisel nädalal sotsiaalminister Tanel Kiige juhtimisel moodustatud töörühma ettepanekud viiruse leviku tõkestamiseks. Muu hulgas pani töörühm ette varustada Tallinna lennujaam ja reisisadama terminalid termokaameratega riskipiirkonnast saabujate hulgast võimalike haigestunute tuvastamiseks.

Samuti soovitab töörühm laiendada koroonaviiruse testimise regionaalset võimekust. See tähendab, et testimise võimekus tuleb lisaks terviseameti laborile luua esimeses etapis ka Tartu Ülikooli Kliinikumis, samuti kaalutakse võimekuse loomist Ida-Viru keskhaiglas ja Pärnu haiglas.

Kuigi riigikogus on alanud nädal istungitevaba, koguneb kell 11 erakorraliselt ka sotsiaalkomisjon.

Arutlusele tuleb Eesti valmisolek viirushaigustega tegelemiseks ning istungile on kutsutud terviseameti, sotsiaalministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, siseministeeriumi, välisministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, haigekassa, Eesti Haiglate Liidu ning kaitseressursside ameti esindajad.

Eelmisel nädalal leidis Eestis kinnitust esimene COVID-19 juhtum, mis tuvastati Iraanist Eestisse saabunud mehel. Hulk inimesi on veel andnud proove viiruse tuvastamiseks, ent testi tulemused on olnud negatiivsed ehk viirust pole neil leitud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: