X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti koroonapatsient on paranemas

Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti seni ainus koroonaviirusesse nakatunud inimene on paranemas, ütles teda raviva haigla esindaja.

"Mis puudutab koroonaviiruse tõttu haiglasse toodud patsienti, siis tema on paranemas. Kuna aga patsientide terviseandmed on delikaatsed isikuandmed, siis meil ei ole paraku võimalik tema kohta rohkem infot avalikustada," ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla pressiesindaja Liisa Suba esmaspäeval ERR-ile.

Eelmisel kolmapäeval leiti Eestis esimene koroonaviirusesse nakatunu, kelleks osutus Iraanist saabunud Eesti alaline elanik. Bussiga Riiast saabunud iraanlane kutsus ise endale Tallinna bussijaama kiirabi vastu. Teda ravitakse Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikus.

Terviseameti labor on võtnud kokku umbes poolsada koroonaviiruse proovi, rohkem ei ole üheltki inimeselt Eestis koroonaviirust leitud.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Kui inimene kahtlustab haigestumist koroonaviirusesse, tuleks nõu pidada kas oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Tõsisema tervisemure nagu hingamisraskused korral tuleks helistada hädaabinumbril 112. Kindlasti ei tohiks minna abi otsima mõne haigla erakorralise meditsiini osakonda, sest sellisel juhul võib inimene võimalikku viirust edasi levitada teistele ruumis viibijatele.

29. veebruaril alustas lisaks tavapärastele kolmeliikmelistele kiirabibrigaadidele Tallinnas tööd tervishoiutöötajast ja tehnikust kaheliikmeline kiirabibrigaad, et teenindada koroonaviiruse kahtlusega seotud väljakutseid.

Kaheliikmeline kodudes koroonaviiruse proove võttev brigaad töötab igapäevaselt kellaaegadel 10-18,  ülejäänud ajal võtab koroonaviiruse proove tavaline kolmeliikmeline kiirabibrigaad. Avalikesse kohtadesse, nagu lennujaam ja sadam, reageerib koroonaviiruse kahtluse korral ööpäevaringselt kolmeliikmeline kiirabibrigaad, mis toimetab nakkuskahtlusega inimese ka haiglasse.

Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Hiinast levima hakanud koroonaviiruse tagajärjel surnute arv kogu maailmas ületas esmaspäeval 3000 piiri, kui Hiina teatas veel 42 surmajuhtumist.

Viirus ilmus välja mullu detsembris Hiina keskosas, kuid on nüüdseks levinud 60 riiki üle kogu maailma.

Ameerika Ühendriigid ja Austraalia teatasid nädalavahetusel esimestest surmajuhtumitest, Euroopa peamises haiguskoldes Itaalias aga kahekordistus nakatunute arv 48 tunniga.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas pühapäeval, et viirus näib eriti rängalt tabavat enam kui 60-aastaseid ja muudest haigustest nõrgestatud inimesi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: