Esimesed uued automaadid jõuavad Eestisse mai lõpus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lewis Machine and Tool Company automaat
Lewis Machine and Tool Company automaat Autor/allikas: Kaitseinvesteeringute Keskus

Esimesed poolteist tuhat kaitseväele ostetud uut automaati jõuavad Eestisse maikuu lõpus.

Kaitseinvesteeringute keskuse relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp ütles BNS-ile, et relvatootjaga sõlmitud kokkuleppe kohaselt jõuab esimene partii kaitseväele ostetud uusi automaate Eestisse 30. mai paiku. Esimeses partiis on umbes 1500 relva.

Viimane ehk kuues partii uusi automaate jõuab Eestisse 2021. aasta lõpus. "Relvad saabuvad Eestisse vastavalt tehase tootmisvõimsusele," selgitas Lipp.

Esimesed automaadid lähevad Scoutspataljoni käsutusse. Hiljem saavad uued relvad 1. ja 2. jalaväebrigaadi ajateenijad ja kutselised kaitseväelased ning kaitseliitlased.

Kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) ja USA relvatootja Lewis Machine and Tool Company (LMT) esindajad kirjutasid mullu 2. juulil alla raamlepingule Eesti kaitseväele automaattulirelvade tarnimiseks. Leping võimaldab osta seitsme aasta jooksul Eestile automaattulirelvi ja lisavarustust 75 miljoni euro eest.

Esimese tellimusena hangib Eesti 16 000 automaattulirelva koos lisavarustusega. Uued automaadid on kohandatavad kasutaja pikkusele ning sobivad nii parema- kui ka vasakukäelistele. Relvad koosnevad moodulitest ja on hõlpsasti komplekteeritavad erineva pikkusega vintraudade, lisaseadmete, granaadiheitjate või päradega vastavalt lahingulisele vajadusele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: