PPA teenindused on edasilükkamatuteks toiminguteks esmaspäevast jälle avatud

PPA teenindusbüroo.
PPA teenindusbüroo. Autor/allikas: Taavi Eilat/ERR

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindussaalid on alates esmaspäevast uuesti avatud selleks, et vastu võtta edasilükkamatuid taotlusi ja väljastada dokumente. Siiski palub PPA pigem kasutada iseteenindust ning kriitilise vajaduseta teenindussaali mitte minna.

"Olukorras, kus väga suur hulk inimesi töötab kodust, on ID-kaart paljudele hädavajalik. Samuti on edasilükkamatud osad välismaalastega seotud toimingud. Seetõttu avame kriitilise vajadusega toimingute tegemiseks esmaspäevast PPA teenindused, kõigil teistel soovitame kasutada iseteenindust ja posti teel taotlemist ning lükata teeninduse külastamine edasi," selgitas PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram pressiteate vahendusel.

Abrami sõnul järgitakse saalides veelgi põhjalikumalt nakkusohu vältimise reegleid. "Meie teenindajad kasutavad isikukaitsevahendeid ja puhastame pidevalt pindu ning töövahendeid, millega kliendid ja teenindajad kokku puutuvad. Samuti suuname kliente kasutama saalis olevaid käte desinfitseerimise vahendeid. Samuti palume valmis olla selleks, et kui saali koguneb korraga suurem hulk inimesi, siis suuname osad inimesed ootama õue," rääkis ta.

PPA iseteeninduses saab taotleda ID-kaarti ja passi. ID-kaardi uuendamisel ei ole vaja sõrmejälge ning nõuetekohase foto saab inimene ise üles laadida. Foto nõuded on keskkonnas ka detailselt ära kirjeldatud. Passi taotlemisel on vaja anda sõrmejälg, mistõttu selle taotlemiseks tuleb kasutada teeninduse fotoboksi ning pärast seda saab taotluse täita iseteeninduses. Juhul, kui sõrmejälg on antud vähem kui viis aastat tagasi, saab seda passi taotlemisel uuesti kasutada. Iseteenindusse sisselogimisel tuvastab süsteem, kas sõrmejälje andmine on vajalik.

Samuti saab dokumente taotleda posti teel. Valminud dokumente hoiab PPA teeninduses kuus kuud.

ID-kaardi alternatiivina saab elektroonseteks toiminguteks kasutada mobiil-ID'd, Smart-ID'd või Digi-ID'd.

Füüsiliseks isikutuvastuseks sobib pass.

PPA kodulehel leiab dokumentidega seonduvat vajalikku infot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: