Koroonaviirus on nõudnud kogu maailmas 6000 inimese elu

{{1584269880000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP

Koroonaviiruse surmade hüppeline kasv Hispaanias tõstis surmajuhtumite arvu üle 6000, teatas AFP ametlikele andmetele tuginedes.

Surnute arv kerkis 6036 inimeseni pärast seda, kui Hispaania teatas 105 uuest viirusesurmast. Nakkusjuhtumeid on üle maailma kokku 159 844.

Ohvreid on endiselt enim olnud Hiinas, kus viirus on nõudnud 3199 inimese elu.

Pandeemia levib nüüd aga kiiremini Euroopas. Uuest koroonaviirusest tingitud surmajuhtumite arv Euroopas kerkis pühapäeva õhtuks pea 2300-ni, ilmnes uudisteagentuuri AFP ametlike allikate põhjal koostatud statistikast. Riigid on teatanud viimase 24 tunni jooksul 517 surmast. 

Nakkusjuhtumeid on Euroopas kokku tuvastatud üle 52 400. Paljude riikide eksperdid on hoiatanud, et tegelik arv on ametlikust kõrgem. 

Soomes on viirus diagnoositud 240 inimesel

Soomes on koroonaviirusesse nakatumiste arv tõusuteel, kokku on riigis tuvastatud 240 nakatumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige rohkem on uusi nakatunuid lisandunud Helsingis ja selle lähiümbruses.

Nii nagu Eestis on ka Soome otsustanud muuta testimispõhimõtet ning enam kõiki, kellel palavikku kahtlustatakse, ei testita.

Lisaks otsustati, et osa tervisekeskustest spetsialiseeruvad koroonaviirushaigetele.

Lennukompanii Finnair teatas, et uue nädala alguses tühistatakse lennud Balti riikidesse. Välisministeerium andis soovituse enam mitte välismaale reisida. Osa koole on teatanud, et saadavad õpilased koduõppele.

Itaalia teatas 368 uuest COVID-19 surmajuhtumist

Itaalia teatas pühapäeval 368 uuest koroonaviirusega seotud surmast, mis on seni suurim päevane ohvritearvu kasv.

Kokku on COVID-19 nõudnud Itaalias nüüd 1809 inimese elu. Nakatumiste arv tõusis 24 747 juhtumini.

Pandeemia epitsenter Euroopas on endiselt Itaalia Lombardia maakond, kus on teatatud 1218 surmast.

Pühapäeval kahekordistus ohvrite arv aga ka Puglia maakonnas kaheksalt surnult 16-ni.

Lazio maakonnas, kus asub pealinn Rooma, on teatatud kokku 16 surmast ja 436 nakatumisest.

Hispaania viirusejuhtude arv kerkis ööpäevaga kolmandiku võrra

Koroonaviiruse juhtumite arv kerkis Hispaanias pühapäeval 24 tunniga kolmandiku võrra 7753 nakatumiseni ja teatati ka enam kui sajast uuest surmajuhtumist.

Hüppeline juhtumite arvu kasv tuli pärast seda, kui Hispaania valitsus kehtestas pea täieliku üleriigilise karantiini ja keelas inimestel väljas käimise, välja arvatud tööle, arsti juurde või poodi minekuks.

Surmajuhtumite arv kerkis pühapäeval 288-ni, samas kui nakatumiste arv kerkis 5753 juhtumilt 7753 juhtumile.

Nakatunud on teiste seas ka riigi peaministri Pedro Sancheze abikaasa, teatas peaministri kantselei laupäeval, mõni tund enne karantiini kehtestamist.

Reedel hoiatas Sanchez, et nakatumiste arv võib lähipäevil kerkida 10 000-ni.

Leedu teatas kolmest uuest koroonaviiruse juhtumist

Leedu kinnitas pühapäeval kolm uut COVID-19 juhtumit, kokku on neid riigis nüüd 12 ja kõik nakatumised pärinevad välismaalt.

Kõik kolm äsja diagnoosi saanud patsienti naasesid hiljuti välismaalt, teatas tervishoiuministeerium.

Ühte neist ravitakse Klaipėdas ja ülejäänud kahte Vilniuses.

Leedu esimene COVID-19 patsient on tervenenud ja lasti haiglast välja laupäeval.

Leedu valitsus teatas viiruse leviku tõkestamiseks üleriigilisest karantiinist, mis jõustub esmaspäeval.

LAV sulgeb piirid väliskodanikele riskipiirkondadest

Lõuna-Aafrika Vabariik sulgeb alates kolmapäevast piirid kõigile väliskodanikele koroonaviiruse puhangust enim mõjutatud riikidest, teatas president Cyril Ramaphosa.

"Me kehtestame alates 18. märtsist reisikeelu väliskodanikele kõrge riskiga riikidest, nende seas Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea, Hispaania, Saksamaa, Ühendriigid, Ühendkuningriik ja Hiina," teatas Ramaphosa pöördumises rahvale.

Prantsusmaa teatas 29-st viiruse COVID-19 surmast

Prantsusmaa teatas pühapäeval 29-st uue koroonaviiruse COVID-19 surmast, tegemist on riigi kõrgeima ööpäevase surmajuhtumite arvuga, ütles pühapäeval tervishoiuminister Olivier Véran. 

Kokku on viirus riigis nõudnud 120 inimelu. 

Möödunud päeva jooksul sai kinnitust ka 900 uut nakkusjuhtumit, alates jaanuarist on Prantsusmaal nakatunud umbes 5400 inimest, ütles minister telekanalile France 2 pühapäeva õhtul. 

Samal ajal teatas tervishoiuamet Sante Publique France, mis uuendab oma andmeid iga päev, 127 surmast. 

Järsk tõus leiab aset ajal, kui Prantsusmaal toimuvad pühapäeva kogu riigis kohalikud valimised, mille osalus on viiruse tõttu küll loid. 

Verani sõnul kohtuvad valitsusametnikud teadusnõunikega, et otsustada, kas pidada järgmisel pühapäeval ka valimiste teine voor. 

Serbia kuulutas koroonaviirusega seoses välja eriolukorra

Serbia president Aleksandar Vučić kuulutas pühapäeva õhtul riigis välja eriolukorra koroonaviiruse leviku peatamiseks, samuti on Serbias suletud enamik avalikest kohtadest ning haiglate turvamiseks on neisse saadetud sõdurid.

"Alates homsest ei ole koolis, lasteaedades ega ülikoolides käimist, kõik suletakse," ütles Vučić ja lisas, et samuti ei saa spordiklubides trenni teha ning ära jäävad ka spordiüritused. "Me sulgeme selleks, et päästa meie elusid, päästa oma vanemaid, päästa meie vanureid."

Vučić märkis vanurite päästmise juures, et tegemist on "lahinguga" ning seetõttu mobiliseeritakse sõdurid kaitsma "tähtsaid kohti" nagu haiglad, kus koroonaviiruse patsiente ravitakse.

Seni on Balkani riik teatanud 48 tuvastatud nakkusjuhtumist.

Samas ei ole korraldus samaväärselt karm võrreldes mitmes muus riigis kohaldatud meetmetega, näiteks Hispaanias või Itaalias. Serbias on palutud koju jääda vaid inimestel, kes on vanemad kui 65 eluaastat.

Kohvikutele ja baaridele on esitatud soovitused piirata lahtiolekuaegu, märkis riigipea, lisades, et valitsus istub kokku lähiajal, et uusi piiranguid nüanssides täpsustada.

Varem pühapäeval teatas Serbia, et sulgeb oma piiri neile välismaalastele, kes tulevad suurematest kriisikolletest.

Iraan teatas 113 uuest COVID-19 surmajuhtumist

Iraan teatas pühapäeval koroonaviiruse COVID-19 põhjustatud 113 uuest surmast, tegemist on suurima viirusesse surnud inimeste arvuga Iraanis ühe päeva jooksul.  

"(Inimesed) peaksid tühistama kõik reisid ja jääma koju, et me näeksime tulevastel päevadel olukorra paranemist," ütles tervishoiuministeeriumi pressiesindaja Kianoush Jahanpour briifingul. 

Kokku on viirus riigis nõudnud alates veebruarist 724 inimelu.

Jahanpour teatas ka 1209 uuest kinnitatud nakatumisest. Kokku on kinnitatud juhtumeid nüüd 13 938.

"Hea uudis on see, et üle 4590 kinnitatud juhtumi on nüüdseks taastunud ja need patsiendid on haiglast välja lastud," lisas ta.

Uute nakatumiste arv oli suurim Teherani provintsis, kus neid registreeriti 251.

Khorasan Razavi oli juhtumite arvult teine, seal registreeriti 143 uut nakatumist.

"Juhtumite arv seal tõenäoliselt kasvab," ütles ametnik, kes ärgitas rahvast kirdeprovintsi mitte reisima.

Iraani haiguspuhang on üks ohvriterohkemaid väljaspool Hiinat, kust uus tõbi alguse sai.

Austria keelas viiruse tõttu üle viie inimesega kogunemised

Austria karmistas pühapäeval seoses koroonaviirusega piiranguid sotsiaalsele elule, keelates üle viie inimesega kogunemised ja piirates liikumise absoluutselt hädavajalikule; meetmeid hakkab jõustama politsei.

Karmimad meetmed kiideti heaks parlamendi erakorralisel istungil, mille ajal ärgitas kantsler Sebastian Kurz rahvast end isoleerima ja minema välja ainult siis, kui see on absoluutselt hädavajalik.

Hiina teatas neljast uuest kohalikust COVID-19 nakkusest

Hiina teatas pühapäeval 16 uuest välisriigist saabunud koroonaviiruse COVID-19 juhtumist. Kohalikke uusi nakkusjuhtumeid oli neli.

Välisriikidest tulnud nakkusjuhtumitest teatati viies provintsis, sealjuures Pekingi ja Shanghai linnades, teatas Hiina riiklik tervisekomisjon 

Sealjuures tuvastati vaid neli uut kohalikku nakkusjuhtumit ning need kõik olid Hubei provintsi pealinnas Wuhanis, kus viirus detsembris esimest korda avastati. 

Kokku on riiki jõudnud 111 nakatumisjuhtu ja Hiina regioonid peale Hubei pole teatanud uutest kohalikest nakkustest kolmandat päeva järjest. 

Haigus nõudis Hiinas paraku uuendatud andmete järgi veel kümne inimese elu. Kokku on Mandri-Hiinas viirus nõudnud 3199 inimelu. Enam kui 80 000 inimest on viirusega nakatunud. 

Hubei provints ja selle 56 miljonit elanikku pandi viiruse tõttu karantiini jaanuaris. Uute juhtumite arv on viimastel nädalatel regioonis vähenenud. 

Provintsi võimud leevendasid laupäeval piiranguid inimeste liikumisele. Nüüdsest on Hubei madala riskiga piirkondade elanikel lubatud lahkuda oma elamukompleksidest ja küladest. Provintsist lahkumine on aga veel keelatud, samuti on karmid piirangud jätkuvalt jõus regiooni pealinnas Wuhanis. 

Hiina pealinn Peking saadab kõik välismaalt linna saabujad alates esmaspäevast koroonaviiruse COVID-19 leviku pidurdamiseks karantiiniasutustesse, vahendas riigimeedia. 

Varem pidid välismaalt saabujad läbima kahe nädala pikkuse karantiini kodus, kuid nüüd tuleb neil minna asutustesse ja seal viibimise eest tuleb neil ka maksta, teatas Hiina Kommunistliku Partei väljaanne Beijing Daily.

Kodune karantiin on võimalik vaid "erijuhtudel". 

 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: