Norstati uuring: Keskerakonna toetus liigub tõusvas joones ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Keskerakonna juhatuse koosolek: paremal Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna toetus, mis on kerkinud kolm nädalat järjest, kasvas eelmisel nädalal MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat küsitluse järgi 1,1 protsenti. Ülejäänud erakondade toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,6 protsenti, Keskerakonda 23 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 17 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,5 protsenti), Eesti 200 (8,2 protsenti) ning Isamaa (6,4 protsenti).

Koalitsioonierakondi toetab kokku 46,4 protsenti ja opositsioonierakondi 40,1 protsenti vastajatest. Opositsiooni toetus on jätkuvalt madalaimal tasemel pärast 3. märtsil 2019 toimunud riigikogu valimisi.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. veebruarist 16. märtsini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti kodanikku.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. Uuringu statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: