Õhtuleht vähendab reklaami äralangemise tõttu viiendiku võrra palkasid

{{1584526260000 | amCalendar}}
Foto: kuvatõmmis Õhtulehest

Õhtulehte väljaandev kirjastus vähendab reklaamitulude järsu äralangemise tõttu viiendiku võrra järgmiseks kolmeks kuuks töötajate palkasid. Ka Ekspress Grupp on alustanud ajutist palkade vähendamist.

Õhtuleht teatas kolmapäeval töötajatele, et COVID-19 laialdase leviku ja Eestis väljakuulutatud eriolukorra tõttu on drastiliselt vähenenud AS Õhtuleht Kirjastuse reklaamitulud, mistõttu plaanib ettevõte vastavalt töölepingu seadusele ajutiselt vähendada oma töötajate palkasid.

ERR-i andmetel langeb iga kirjastuse töötaja töötasu 19 protsenti ja see muudatus kehtib perioodil 2. aprillist 2020 kuni 2. juulini 2020. Juhatuse töötasu vähendatakse samal ajavahemikul 23 protsenti.

Kui majanduslik olukord paraneb või valitsus võtab meedia vaates vastu mõne positiivse otsuse, lõpetab Õhtuleht palgakärpe varem.

Ekspress Grupp teatas kolmapäeval samuti, et analüüsib eri stsenaariume ja võimalusi kulude vähendamiseks.

"Kontsern on alustanud ajutist palkade vähendamist oma tütarettevõtetes ja emaettevõttes," lausus Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.

Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar teatas teisipäeval, et Postimees on sunnitud koroonakriisi tõttu vähenenud reklaamitellimuste tõttu kärpima ka lehe mahtu.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: