Laupäeva õhtul Tallinnast Helsingisse suunduv Megastar on reisijatest tulvil

Laevafirma Tallink jätkab liiklust Eesti ja Soome vahel, ütles Tallink grupi kommunikatsioonijuht Katri Link, kelle sõnul on laupäeva õhtul Helsingisse suunduval Megastaril oodata tavatut reisijatetulva.

"Kui [viimastel päevadel] on reisijaid olnud kõige rohkem 400 väljumise kohta, siis Tallinnast laupäeva õhtul väljuval Megastaril on reisijate arv lausa 800 ringis," rääkis Link ERR-ile.

Pühapäevast alates pole enam võimalik nn pendelränne Eesti ja Soome vahel. See tähendab, et ametlikult Eestis elavatel inimestel pole võimalik Soome siseneda isegi, kui neil on tööleping Soome tööandjaga. Neil on võimalik Soome reisida laupäeva hilisõhtuni.

Katri Linki sõnul on viimastel päevadel olnud huvi reisimise vastu mõlemas suunas, reisijaid Eestist Soome on aga rohkem kui Soomest Eestisse. Seoses eriolukorraga hinnatakse graafikut ning reiside vajalikkust jooksvalt seoses ametiasutuste ja valitsuste otsustega.

"Peamine on see, et kindlasti peab säilima kauba liikumine riikide vahel ja seda Tallink ka kindlasti tagab," ütles Link.

Tallink suunas alates neljapäevast laevad Baltic Princess ja Galaxy ajutiselt ümber Turu-Kapellskäri liinile, et tagada kaubaveo jätkumine Soome ja Rootsi vahel. Laevad ei peatu Ahvenamaal.

Eesti ja Soome liinil sõidab Tallink grupil hetkel kaks laeva. Üks neist on shuttle-laev Megastar ning teine Muuga ja Vuosaari sadamate vahel sõitev Sea Wind, mis veab praegu ainult kaupa.

Toimetaja: Kristjan Kallaste, Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: