Venemaa saadab Itaaliale abi viirusega võitlemiseks

Foto: Massimo Percossi/EPA/Scanpix

Vene sõjavägi saadab alates pühapäevast meditsiinilist abi Itaaliasse, et aidata neid koroonaviiruse vastu võitlemisel. Sellise korralduse andis president Vladimir Putin, teatas Venemaa kaitseministeerium.

Putin rääkis Itaalia peaministri Giuseppe Contega laupäeval. Kremli teatel pakkus Putin oma tuge ja abi, et kokku panna lisajõude, mis aitaksid kõige rohkem kannatavaid Itaalia piirkondi.

Alates pühapäevast viivad Vene sõjaväe transpordilennukid Itaaliasse kaheksa mobiilset brigaadi militaarmeedikute, spetsiaalsete desinfitseerimissõidukite ja muu meditsiinivarustusega. Venemaa saadab ka ligi 100 sõjaväelist viroloogia ja epideemia spetsialisti.

Itaalia teatas eile 793 uuest koroonaviirusega seotud surmast, millega nende koguarv moodustab nüüd 38 protsenti maailma surmajuhtumite üldarvust. Nakatunuid on Itaalias 53 600 ja koroonaviirusest on terveks saanud veidi üle 6000 inimese.

Venemaa on teatanud 306 koroonaviiruse juhtumist ja ühest surmast.

Toimetaja: Kadri Põlendik

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: