Emor: Reformierakond juhib, kuid vahe teistega väheneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erakondade toetused märtsis.
Erakondade toetused märtsis. Autor/allikas: Kantar Emor

Seni ülekaalukalt erakondade edetabelit juhtinud Reformierakond on endiselt kindlalt esimene, kuid reiting on viimase poole aasta jooksul langeva trendiga ning vahe teiste erakondadega väheneb, teatas uuringufirma Kantar Emor.

Eelmise aasta suvel oli Reformierakonna toetus üle 35 protsendi, kuid see langes tänavu märtsis 29 protsendi peale.

Teisele kohale on Emori uuringus tõusnud 21 protsendi suuruse toetusega EKRE.

Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog ütles, et EKRE oma 21 toetusprotsendiga on samal tasemel, kus nad olid korraks vahetult enne eelmisi valimisi ehk see on EKRE parim tulemus reitingute mõõtmise ajaloos.

Hetkeseisuga kolmandal positsioonil paikneva Keskerakonna reiting on viimased neli kuud olnud stabiilselt 17–18 protsenti. Voogi sõnul pole peaministrierakond suutnud veel taastada nende kunagist taset.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli Emori küsitluses 12 ja parlamendivälisel Eesti 200-l 13 protsenti.

Valitsuskoalitsiooni kuuluva kolmanda erakonna Isamaa reiting on viimased kaks kuud olnud valmiskünnise piirmail - märtsis neli protsenti.

"Isamaa on selgelt oma suurima konkurendi EKRE varju jäänud ning hoiab reitingute edetabelis kindlalt kuuendat kohta," kommenteeris Voog.

Emori märtsikuu mõõtmine toimus pärast eriolukorra kehtestamist ja see on mõjunud pigem positiivselt valitsuskoalitsiooni summaarsele toetusele, mis on võrreldes veebruariga tõusnud kolme protsendipunkti võrra.

Parlamendivälistest parteidest kogusid Eestimaa Rohelised kolm ja Elurikkuse erakond kaks protsenti toetust. Vabaerakonna toetus jäi Emori uuringus alla ühe protsendi.

Emori uuring toimus veebiintervjuudena ajavahemikus 12.-18. märts. Kokku küsitleti 1118 valimisealist Eesti kodanikku vanuses 18–84 eluaastat. Emori tulemustes on erakondade reitinguprotsendid näidatud nendest, kel on olemas erakondlik eelistus. "Ei oska öelda" osakaal oli märtsis 18,5 protsenti. Küsitluse maksimaalne viga on Kantar Emoril ±2,6 protsenti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: