Uusi koroonaviirusega nakatunuid lisandus ööpäevaga 17

{{1585038360000 | amCalendar}}
Terviseameti koroonakaart 24. märtsi hommiku seisuga
Terviseameti koroonakaart 24. märtsi hommiku seisuga Autor/allikas: Terviseamet

Esmaspäeval tuvastasid laborid Eestis 17 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on Eestis koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel. Haiglaravil viibib 17 inimest.

Kokku on Eestis tehtud 4041 testi, ööpäevaga lisandus 317 testi, teatas terviseamet.

Lisandunud 17 positiivsest tulemusest viis oli pärit Harjumaalt, viis Võrust, neli Saaremaalt, üks Tartust, üks Viljandist ja ühel puudus isikukood.

Vanusjaotuses suurt muutust ei ole ja üheski vanusegrupis olulist arvulist lisandumist samuti mitte, juurde tuli kolm 60+ positiivset, kokku on neid 63.

Alates teisipäevast töötab terviseameti kriisistaabis hädaolukorra meditsiinijuhina Arkadi Popov (Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja), kelle ülesanne on koordineerida haiglate ravikorraldust.

Hädaolukorra meditsiinijuht allub terviseametile ja koordineerib raviasutuste tegevust hädaolukorra lahendamise ajal. Hädaolukorra meditsiinijuhil on õigus anda korraldusi tervishoiuteenuste ümberkorraldamiseks.

Terviseameti staap töötab alates 28. jaanuarist, alates veebruari keskpaigast töötab staap igapäevaselt kella 9-21. Ametkondlikuks kasutamiseks on terviseametil 24/7 staabivalve ja epidemioloogiline konsultatsioon.

Arstide liidu pöördumine

Eesti Arstide Liit tegi teisipäeval pöördumise, kus rõhutab, et koroonaviiruse levikut saame takistada igaüks ise ja kõik koos. "Meil ei ole põhjust loota, et Eestis kulgeks pandeemia teistmoodi kui mujal, seega on mõistlik õppida teiste maade kogemustest," seisab pöördumises.

Eriolukord on kestnud alles kümmekond päeva ja keegi ei tea, kui kaua peame niimoodi vastu pidama. "Palun püsige kodus, peske käsi, hoolitsege eakate ja laste eest, vältige kohtumisi teiste inimestega ka vabas õhus ja ärge lubage oma lastel koguneda spordiplatsidel ja mänguväljakutel," tuletavad arstid meelde asjakohaseid käitumisviise.

"Arstidena töötame patsientide heaks nii hästi kui suudame, riigi ja kogu ühiskonna koostöö aitab meid."

Meedikud rõhutavad, et piirangud arstiabis ja ranged reeglid, näiteks tugiisikute sünnitusele mittelubamine, on läbi mõeldud ja kehtestatud erialaspetsialistide soovituste järgi. Need tekitavad ebamugavusi, kuid ei kahjusta patsiente, vaid kaitsevad neid ja tervishoiutöötajaid.

Arstide liit märgib ka, et kui suurem osa plaanilisest ravist on peatatud ja arstid valmistuvad koroonapatsientide arvu kasvuks, siis osa eraraviasutusi ja hambaarste jätkab paraku patsientide vastuvõtmist. "See soodustab viiruse levikut, samuti kasutatakse isikukaitsevahendeid, mida peaks hoidma neile tervishoiutöötajatele, kes peavad tööd jätkama," nendib liit.

"Tervishoiusüsteem peab vastu, kui suudame ära hoida haigete arvu plahvatusliku suurenemise ja intensiivravi võimekuse ammendumise, nagu kahjuks on juhtunud näiteks Itaalias. Selleks on vaja veelgi vähendada inimestevahelisi kontakte, et nakatumist pidurdada."

Arstide liit teeb eriolukorra juhile Jüri Ratasele ettepaneku peatada kogu riigis plaaniline ravi ja hambaravi ka erakliinikutes, lõpetada iluteenuste osutamine, sulgeda kaubanduskeskused, kauplused ja teenindusasutused, mille teenused ei ole igapäevaselt hädavajalikud. Toidukaupluste ja apteekide sissepääsude juures peab olema tagatud käte desinfitseerimine, lahtiolekuaegu peaks lühendama, nõuab arstide liit.

 "Soovime kõigile jõudu, vastutustunnet ja rahulikku meelt. Olge terved!"

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: