Linn ja ordu võtsid Pirita kloostri pärast tekkinud tülis aja maha

{{1585333320000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linn ja Püha Brigitta Ordu võtsid Pirita kloostri varemete kasutamise õiguse tülis aja maha. Kloostri varemete kasutusõigust hakatakse uuesti arutama kahe kuu pärast.


Pirita kloostri ülema Ema Vimalaga käisid reedel kohtumas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnapea ütles pärast kohtumist, et tegi ettepaneku praegu õiguslikke ja rahalisi küsimusi mitte arutada ning keerata uus lehekülg ja võtta korraks aeg maha.

"Ma tegin ettepaneku, et ordu võiks sõnastada enda ootused, mis on ordu sümboolne ajalooline osalus, mis on ootused, mis on võimalused, mis peaksid olema tagatud linna poolt ja mis on võimalik toetus ja toetuse sisu," selgitas Kõlvart.

Kloostri kõneisik Ott Rätsep ütles, et kahe kuu pärast on kloostri ettepanekud paberil.

"Meil on päris palju ideid ja neid ei saa kohe korraga ette lugedagi. Üldiselt võib öelda, et selle 19 aasta jooksul on kogunenud olulisi tähelepanekuid," sõnas Rätsep.

Tüli Püha Birgitta Ordu Pirita Kloostri ja linnaosa vahel tekkis sellest, et kui varem olid linn ja ordu varemetes toimetanud koos, siis märtsi alguses teatas Pirita linnaosa valitsus, et hakkab 1. aprillist ise varemetes üritusi korraldama. Birgitiinid arvasid, et neil peaks samuti olema õigus otsustada, mis kloostri varemetes toimub.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: