Eesti koroonaohvrite arv kerkis neljani

{{1585643880000 | amCalendar}}
Koroonaviiruse testimine
Koroonaviiruse testimine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ööl vastu teisipäeva suri Ida-Viru keskhaiglas COVID-19 positiivse proovi andnud 90-aastane mees, kes on neljas koroonaviiruse ohver Eestis. Haiglaravil on praegu koroonaviiruse tõttu 91 inimest.

Ööl vastu teisipäeva surnud mees oli Mäetagusel asuva Alutaguse hoolekeskuse klient, kes viidi haiglasse COVID-19 kahtlusega ja tema test osutus positiivseks, ütles ERR-ile terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus.

Praegu on sellest hooldekodust veel haiglas kolm positiivse testiga inimest. Kaks positiivse testi andnud klienti, kellel kulgeb haigus seni sümptomiteta, viibivad hooldekodus.

Kokku testiti 109 klienti ja 55 töötajat. Testid olid positiivsed kuuel kliendil ja ühel töötajal.

Haiglas 91 inimest

Ajavahemikus 30.-31. märts laekus üle Eesti kokku 1149 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest 3 protsenti ehk 30 analüüsi osutusid positiivseteks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (10), Saaremaal (6), Ida-Virumaal (3), Pärnumaal (2), Raplamaal (2), Tartumaal (2), Võrumaal (2). Lääne-Virumaal, Hiiumaal ja Valgamaal lisandus kummaski üks juht.

Kokku on Eestis tehtud 12 401 testi, nendest 745 ehk 6 protsenti on olnud positiivsed. Enim nakatunuid on analüüside tulemuste kohaselt vanusegruppides 45-49 eluaastat (11 protsenti) ja 50-54 (11 protsenti). Järgnevad vanusegrupid 35-39 (10 protsenti) ja 55-59 (10 protsenti).

Esmaspäeva õhtu seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 91 patsienti, 13 intensiivravil olevat inimest vajavad juhitavat hingamist. Haiglatest on välja kirjutatud 26 inimest.

Koroonaviiruse riskirühma kuuluvad krooniliste haigustega ja vanemaealised inimesed.

Riskirühmade kaitseks on rangelt keelatud külastused hooldekodudesse, sest see seab ohtu hoolealuste tervise.

Inimeste vahel kontaktide vähendamine on väga oluline, sest teisiti ei ole võimalik haiguse levikut piirata.

Samuti tuleb lähinädalatel vältida hooldekodu elanike liikumist hooldekodude vahel ning hoiduda uute elanike vastu võtmisest. Hooldusvajadusega eakate puhul tuleb pöörduda elukohajärgse kohaliku omavalitsuse poole vajalike kodus osutatavate teenuste saamiseks.

Terviseamet, sotsiaalministeerium ja sotsiaalkindlustusamet on välja töötanud juhise, kuidas käituda nakkuskahtlusega kliendi või töötajaga hoolekandeasutuses. Juhis on saadetud kõikidele hoolekandeasutustele. Sotsiaalkindlustusamet on hooldekodudega pidevas kontaktis ja valmis juhtumipõhiselt olukorrale reageerima.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld, esialgu 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks on peatatud plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatati, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates eraldi iga üksikut juhtu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: