Algasid Vanasadama silla projekteerimistööd

Vanasadama silla ideekonkursi võidutöö
Vanasadama silla ideekonkursi võidutöö "New Balance 100". Autor: Plein06 ja SIA Witteveen+Bos Latvia. Autor/allikas: Tallinna Sadam/Plein06 ja SIA Witteveen+Bos Latvia

Esmaspäeval allkirjastati Tallinna Sadama ja KMG Inseneriehituse AS-i vahel leping uue jalakäijate silla projekteerimiseks ja ehitamiseks Tallinna Vanasadamasse. Sild hakkab ühendama A-ja D-terminali ala ning saab olema lahtikäiv tagamaks Vanasadama Jahisadama edasist toimimist.

Lepingu osaks on silla projekteerimis- ja ehitustööd ning hooldustööde tegemine garantiiperioodil.

Projekteerimistööd algavad koheselt. Tööde kogukestvus on 16 kuud ning vastavalt sõlmitud lepingule kujuneb kogumaksumuseks 4,22 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Silla planeeritav valmimisaeg on august 2021. Silla projektlahenduse aluseks on Tallinna Sadama poolt 2017. aastal korraldatud ideekonkursi võidutöö "New Balance 100" kavand. Võidutöö autoriks olid arhitektuuribüroo Plein06 ja SIA Witteveen+Bos Latvia.

Sild on osa Vanasadama arendusplaanist "Masterplaan 2030+", mis aitab muuta Eesti ja Tallinna esindusvärava kasutajasõbralikumaks ning kogu sadama-ala atraktiivsemaks.

Projekteerimis- ja ehitustöid kaasrahastatakse Euroopa Liidu poolt Euroopa Ühendamise Rahastu projekti raames.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: