Tarbijahindade kasv oli viimase kolme ja poole aasta väikseim

Ostukorv
Ostukorv

Tarbijahinnaindeksi kasv märtsis võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli 0,9 protsenti. Viimati kasvasid hinnad nii vähe 2016. aasta oktoobris, mil tõus oli 0,6 protsenti.

Statistikaameti andmetel langes tarbijahinnaindeks märtsis võrreldes veebruariga 0,7 protsenti.

Mulluse märtsiga võrreldes olid kaubad 0,8 protsenti ja teenused 1,1 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta märtsiga võrreldes 3,5 protsenti ja vabalt kujunevad hinnad tõusid 2,1 protsenti.

Enam mõjutas tarbijahinnaindeksit eelmise aasta märtsiga võrreldes toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine. Põhiosa sellest andis värske puuvilja (19,4 protsenti) ning liha ja lihatoodete (5,1 protsenti) hinnatõus.

Kodudesse jõudnud elekter oli 13,7 protsenti odavam, bensiin 0,2 protsenti kallim ja diislikütus 2,4 protsenti odavam.

Toidukaupadest kallines sama ajaga võrreldes riis (14 protsenti), odavnesid aga kartul (26 protsenti) ja värske köögivili (12 protsenti).

Veebruariga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit kõige rohkem mootorikütuse odavnemine (4,7 protsenti), mis andis kogumuutusest 40 protsenti. Toit ja mittealkohoolsed joogid olid 1,1 protsenti ja kodudesse jõudnud elekter 5,1 protsenti odavamad.

Märtsi tarbijahinnaindeks kajastab peamiselt eriolukorra väljakuulutamisele eelnevat aega, kuna hinnakorjeperiood jäi sellele eelnevasse nädalasse. Haridus- ja lasteasutuste indeksi langus on tingitud kohalike omavalitsuste otsusest jätta eriolukorras küsimata lasteaia kohatasu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: