President lubab kaitseliidul piirikontrolli jätkata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaitseliitlased õppusel Siil.
Kaitseliitlased õppusel Siil. Autor/allikas: Martin Andreller, Karri Kaas/mil.ee

President Kersti Kaljulaid andis siseministrile nõusoleku jätkata kuni 150 kaitseliitlaste kasutamist politsei- ja piirivalveameti toetamiseks piirikontrolli taastamisel. Valitsus arutab ettepanekut neljapäeva.

Praegu on kaitseliitlased piirikontrolli taastamisse koos sunni kasutamise õigusega kaasatud alates 17. märtsist korrakaitseseaduse alusel kuni 30 päevaks. Nimetatud tärmin täitub järgmisel nädalal ning siseminister soovib jätkata kaitseliitlaste kaasamist edaspidi hädaolukorra seaduse alusel kuni vajaduse äralangemiseni või eriolukorra lõpuni. Valitsus hakkab ettepanekut arutama neljapäeval.

President Kaljulaid märkis, et kuigi viimastel nädalatel on liiklus piiril ja piiripunktides märkimisväärselt vähenenud, on piirikontrolli jätkamine ilmselt vajalik kuni haiguspuhangu lõpuni.

"Olukorras, kus ka politsei töökoormus on kasvanud mitmete teiste liikumispiirangute kehtestamise ja 2+2 meetme jõustamisega, on kaitseliitlaste kaasamine piirkontrolli taastamisse endiselt vajalik ja põhjendatud," ütles riigipea.

Vastavalt hädaolukorra seadusele võib kaitseväge ja kaitseliitu kaasata eriolukorra piirkonnas liikluse korraldamiseks ja turvalisuse tagamiseks valitsuse korraldusel ja presidendi nõusolekul.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: