Valitsus otsustas alustada rahvastikupõhise testimisega Saaremaalt

{{1586440080000 | amCalendar}}
Kaitseriietuses koroonaviiruse testiijad
Kaitseriietuses koroonaviiruse testiijad Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Valitsus toetas sotsiaalminister Tanel Kiige ettepanekut viia Eestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks läbi rahvastikupõhine testimine koos sero-epidemioloogilise uuringuga. Uuring viiakse läbi Saaremal, peale seda hakatakse testima mujal Eestis.

Valitsuse seisukoha järgi tuleks uuring korraldada esmalt Saaremaal ning sealsetest tulemustest lähtuvalt saaks seejärel testimise läbi viia ka mujal Eestis.

Saaremaa pilootprojekti tegevuskava ja esialgset eelarvet hakkab valitsuskomisjon arutama järgmisel teisipäeval, 14. aprillil.

Peaminister Jüri Ratas sõnul annaks rahvastikupõhine testimine olulist infot selle kohta, kui paljud inimesed on Eestis juba COVID-19 haigust põdenud. See info on tähtis edasiste eriolukorra piirangute võimaluste hindamisel, märkis Ratas.

Sotsiaalministeerium esitab koostöös terviseameti ja COVID-19 teadusnõukojaga ettepaneku, milline oleks sero-epidemioloogiliseks uuringuks ja rahvastikupõhiseks testimiseks sobiv antikehasid määrav test.

"Peamised märksõnad on siin kvaliteet, usaldusväärsus ja tõenduspõhisus. Erinevate seroloogiliste testide valideerimisega tegelevad praegu teaduslaborid Euroopas ja terves maailmas," selgitas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: