Lääne-Eesti saartel ja mandril asuvate kodude vahel reisimine on keelatud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kuivastu-Virtsu liinil sõitev parvlaev Piret. Autor/allikas: Margus Muld/ ERR

Politsei tuletas pühade nädalavahetuse eel meelde, et Lääne-Eesti saartel ja mandril asuvate elukohtade vahel liikumine ei ole üldjuhul lubatud. Mandrilt saarele suvekodusse reisides ei tohi sealt lahkuda kuni eriolukorra lõppemiseni.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar tõdes, et seoses ilusamate ilmadega on politseinikud märganud inimeste suuremat soovi sõita mandrilt mõnele Lääne-Eesti saarele, et suvekodu külastada.

"Tuletan siinkohal meelde, et neil mandril elavatel inimestel, kel on suvekodu või teine elukoht mõnel Lääne-Eesti saarel, ei ole võimalik saartele ja tagasi mandrile reisida," sõnas Antsaar.

See tähendab, et näiteks tallinlasel, kel on teine kodu Saaremaal, on võimalik valida, kas tema elukoht on eriolukorra lõpuni Saaremaal või Tallinnas. "Kui ta otsustab täna minna Saaremaale suvilasse, ei ole tal võimalik enne eriolukorra lõppu tagasi mandrile minna. Tuleb jääda eriolukorra lõpuni Saaremaale," ütles jaoskonnajuht.

Elukoha kindlakstegemiseks kontrollib politseinik inimese elukohta läbi e-politsei, kust on näha tema sissekirjutust ja aadresse, mis temaga seotud. Samuti selgitatakse neid asjaolusid vestluse käigus. Väikesaarte kohalikud omavalitsused edastavad politseile oma saare elanike nimekirja, mille alusel elanikke saarele lubada.

Antsaar rõhutas, et liikumispiirang on kehtestatud selleks, et takistada nakkuse levikut, aga edasi-tagasi liikumine soosib viiruse levikut.

14. märtsist kehtib valitsuskomisjoni korraldus, mis keelab Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelise liikumise. Üldpõhimõte on see, et lubatud on elutähtsa teenuse tagamisega seotud inimeste ja kaubavedude liikumine.

Rohkem infot saarte ja mandri vahel liikumise kohta saab politsei veebilehelt ja häirekeskuse infotelefonilt 1247.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: