Ööpäevaga lisandus 46 positiivset testi, haiglaravil kuus inimest rohkem, keegi ei surnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Mürk/ERR

Ööpäevaga lisandus 46 positiivset koroonaviiruse testi, haiglas on kuus inimest rohkem kui ööpäev tagasi, kuid viiruse tõttu ei surnud ööpäevaga ühtegi inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1574 COVID-19 viiruse testi, millest 2,92 protsenti ehk 46 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 29 456 testi, nendest 1304 ehk 4,43 protsenti on osutunud positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Saaremaal (25) ja Harjumaal (12). Ida-Virumaal lisandus viis, Võrumaal kaks ja Pärnumaal üks juhtum. Ühe nakatunu puhul ei ole rahvastikuregistris maakonna tunnust antud.

Laupäevahommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 146 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 93 inimest. Viimase ööpäeva jooksul uutest COVID-19 tõttu surnud inimestest ei teatatud, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 24 inimest. Reedese seisuga vajas Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 138 inimest, kellest üheksa oli juhitaval hingamisel. 

Sel nädalal uuendas terviseamet testimise strateegiat: alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest. Haigestumise korral tuleb pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning vajadusel suunab testimisele. Arst hindab iga üksikut juhtumit eraldi. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Laupäevase seisuga on enim nakatunuid on jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11 protsenti), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10 protsenti.  Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: