Ööpäevaga lisandus viis positiivset testi, haiglaravil seitse inimest rohkem, suri üks

{{1586681640000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Ööpäevaga lisandus viis positiivset koroonaviiruse testi, haiglas on seitse inimest rohkem kui ööpäev tagasi, viiruse tõttu suri ööpäevaga üks inimene.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 899 COVID-19 viiruse testi, millest 0,56 protsenti ehk viis proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 30 349 testi, nendest 1309 ehk 4,31 protsenti on osutunud positiivseks, teatas terviseamet.

Pühapäevahommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 153 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 98 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 83-aastane naine, kes oli Alutaguse hoolekeskuse elanik. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 25 inimest.

Terviseamet teatas, et niivõrd väikese positiivsete arvuga nagu seda on viis positiivset analüüsi, nad maakondlikku jaotust ei avalda.

Sel nädalal uuendas terviseamet testimise strateegiat: alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest. Haigestumise korral tuleb pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning vajadusel suunab testimisele. Arst hindab iga üksikut juhtumit eraldi. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Tänase seisuga on enim nakatunuid on jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11 protsenti), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10 protsendiga. 

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: