Riigikontroll alustab ettevõtetele antavate toetuste hindamist

SEB ja LHV peamajad Tallinnas.
SEB ja LHV peamajad Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikontroll alustas projekti, et hinnata koroonaviiruse levikuga seotud ettevõtetele antavate toetusmeetmete majanduslikku otstarbekust ja sihipärasust.

Ettevõtetele pakutavaid toetusmeetmeid käsitletakse kahes projektis, millest esimene analüüsib laiemalt toetusmeetmete majanduslikku otstarbekust ja sihipärasust. Teine projekt käsitleb kitsamalt ettevõtetele suunatud toetusmeetmete eesmärgipärasust ja kasutegurit, teatas riigikontroll neljapäeval teavituskirjas ettevõtlustoetusi jagavatele asutustele.

Hindamise eesmärk on riigikontrolli sõnul anda riigikogule ja avalikkusele kindlustunne, et avaliku sektori raha kasutatakse igas olukorras seaduslikult ning tulemuslikult.

Kriisimeetmetele ülevaate tegemine on oluline, et selgitada välja, kas planeeritud majanduslikud toetusmeetmed ja nende elluviimine on õiguspärane ja tulemuslik, et maksumaksja raha eest tehtavad valikud on mõistlikud ning tulemused on eesmärgipärased.

Samuti märkis riigikontroll teates, et mõistab eriolukorra tõttu asutuste suurenenud töökoormust ning üritab audititoimingud korraldada nii, et hindamisprotsess segaks võimalikult vähe asutuste igapäevast tööd.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: