Tartu ülikooli ühiselamus osutus kuue tudengi koroonaproov positiivseks

{{1587108240000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Raatuse 22 ühiselamu. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Tartu ülikooli ühiselamu kuue elaniku COVID-19 proovid osutusid positiivseks, ühiselamu on suletud ja esmajärjekorras asutakse testima 42 sama korruse elanikku. Terviseamet arvestab ligikaudu 200 testi tegemise vajadusega.

Terviseamet teavitas nakatunuid proovide positiivsest vastusest ning kehtestas koroonaviirusesse haigestunutele karantiini ja nende kontaktsetele isolatsiooni.

Tartu Ülikooli teatel oli tegemist Raatuse tänav 22 ühiselamuga. Raatuse ühiselamus elavad valdavalt välistudengid.

Terviseameti lõuna regionaalosakond on praeguseks välja selgitatud, et 9. aprillil toimus ühiselamus üliõpilaste koosviibimine, kus osales 14 inimest, kellest mitmel olid haigustunnused. Koosviibimisel osalenutele lisaks teatasid veel kolm samas majas elavat üliõpilast, et nad on positiivse testitulemusega inimesega kokku puutunud, kuid nende testid osutusid negatiivseks.

Järgmises etapis asutakse kõiki ühiselamu elanikke korruste kaupa testima, kokku elab ühiselamus umbes 200 inimest.

"Terviseamet jätkab täna kõikide haigestunute nõustamist, et neid isolatsiooniks ette valmistada ja selgitada välja inimesed, kellega nad on kokku puutunud. Vastavalt kogutud infole koostatakse plaan viiruse leviku piiramiseks," ütles terviseameti lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht.

Terviseameti teatel korraldatakse elu ühiselamus ümber võimalikult nii, et terved ei peaks nakatunute ja nende lähikontaktsetega kokku puutuma. Selleks luuakse nö must ja puhas tsoon.

"Kogu ühiselamu on pingsa järelevalve all meie poolt," kinnitas terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik.

Tartu kiirabi infektsioonivolinikud on haigestunuid ja nende kontaktseid juhendanud haigusega toimetulemiseks ja nakkuse leviku peatamiseks.

Terviseamet on teavitanud üliõpilasküla, juhendanud ühiselamu personali desinfitseerimisel ning jaganud neile isikukaitsevahendeid nakatumise ärahoidmiseks.

Terviseamet paneb kõigile südamele, et viiruse leviku kõrgajal ei ole lubatud korraldada seltskondlikke üritusi. On väga tähtis, et haigestunud inimesed püsiksid kodus ja ei kannaks nakkust edasi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: