Ööpäevaga suri kaks koroonadiagnoosiga inimest, lisandus 16 positiivset testi

Kiirabitöötaja kaitseriietuses
Kiirabitöötaja kaitseriietuses Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 730 COVID-19 viiruse testi, millest 2,2 protsenti ehk 16 proovi osutusid positiivseks. Suri kaks inimest ning haiglaravi vajab kolm inimest rohkem kui päev varem.

Pühapäeva hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 125 inimest, kellest kümme on juhitaval hingamisel, teatas terviseamet. Haiglatest on väljakirjutatud 164 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu Ida-Viru Keskhaiglas ravil viibinud 86-aastane mees ja Kuressaare Haiglas ravil olnud 83-aastane mees. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 40 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (6) ja Võrumaal (5). Saaremaal lisandus kaks ja Viljandimaal üks positiivne testi tulemus. Kaks positiivset tulemust olid määratlemata elukohaga.

Maakondade lõikes on nüüd sama palju positiivseid esmaseid teste Harju maakonnas ja Saare maakonnas (520). Suurusjärgult järgmisel kohal on Ida Viru maakond (95). Tartu maakonnas (94) ja Pärnu maakonnas (92) on peaaegu samapalju positiivseid esmaseid teste. Vanusegruppide lõikes on endiselt kõige rohkem positiivseid esmaseid teste keskealiste seas.

Kokku on Eestis tänaseks tehtud 40 333 esmast testi, nendest 1528 ehk 3,8 protsenti on osutunud positiivseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: