Sester: Tallinkist üle jääv raha läheb jagamisele kolme-nelja firma vahel

Sven Sester.
Sven Sester. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on riigi plaan oma äriettevõtetes osalusi vähendada võtnud kriisis teise suuna. Tallinkile eraldatavast finantsabist üle jääv ligi 150 miljonit eurot läheb Sestri sõnul jagamisele kolme-nelja ettevõtte vahel.

Riigikogu majanduskomisjon sai esmaspäeval rahandusminister Martin Helmelt ülevaate riigi plaanidest ettevõtetes osalusi omandada või neist loobuda.

"Kui me selle teemalise kohtumise rahandusministriga mõne aja eest kokku leppisime, oli plaanis rääkida riigi täielikust või osalisest väljumisest äriühingutest, näiteks AS-ist Eesti Teed, Operail, Vireen, Levira, Enefit Greeni IPO jne. Aga praeguseks kujunenud olukorras on teema laiem ja nüüd tuleb riigil mõelda ka vastupidises suunas ehk siis laual on ka võimalikud finantstoetused või osaluste suurendamised," märkis Sester pressiteates.

Majanduskomisjoni esimehe sõnul tuleb lähiajal ka otsustada, kuidas minna edasi lennundusega ning kas riik peaks oma lennuettevõttesse tegema täiendava kapitalisüsti.

Laialt kõlapinda on saanud võimalik finantsabi Tallinkile, mis Kredexi osaluste omandamiseks ette nähtud 300 miljonist eurost võtaks ligi poole. "Ja on arvestatud, et ülejäänud pool võiks jaguneda kolme-nelja ettevõtte vahel. Kuigi praeguseks ei ole konkreetseid taotlusi veel tulnud, siis on tõenäoline, et lennundus, raudtee ja laevandus on valdkonnad, kus arutelud saavad olema kõige intensiivsemad," rääkis Sester.

Majanduskomisjoni aseesimees Kristen Michali sõnul peab maksumaksja raha kasutus peab olema avalikult võrreldav erasektori tingimustega. Michali sõnul kinnitas rahandusminister, et suuremahuliste laenude tingimused saavad olema võrreldavad erasektori praktikaga. "Need saadetakse parlamentaarseks järelevalveks ka riigikogu asjassepuutuvatele komisjonidele, soovitavalt esimesel võimalusel."

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: