Kõlvart: nakatunute arvu tõus Tallinnas on ohu märk

{{1587541680000 | amCalendar}}
Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi üleriigiline statistika annab pigem positiivseid uudiseid, on nakatunute arv endiselt tõusuteel ja seda eriti Tallinnas, ütles linnapea Mihhail Kõlvart kolmapäeval ning palus inimesi mitte unustada, et Eesti on endiselt eriolukorras.

"Näeme, et inimesed lähtuvad eelkõige positiivsetest uudistest, mis on arusaadav. Nüüd on möödunud viis nädalat, inimesed on väsinud ja väljas päikeseline ilm, ja me näeme, et tänavatel on iga päev rohkem inimesi. Eile saime teada, et on kahjuks ka tagajärjed, negatiivsed, mida tuleb tunnistada. Tallinnas, nagu eile saime teada, on nakatunute arv kerges tõusutrendis ja minu arvates on see ohu märk," rääkis Kõlvart.

Piirangute leevendamisest rääkimine tekitab positiivse emotsiooni ning inimesed kipuvad unustama, et endiselt kehtib eriolukord ja Eestis on epideemia, nentis linnapea.

"Üldine emotsioon mõjutab kõige rohkem Tallinna, sest siin suurim (asustus)tihedus ja enim inimesi. Kui eneseregulatsioon enam ei tööta, siis saame tunda seda linnades ja eelkõige Tallinnas. Mul on suur palve mitte unustada, et meil on eriolukord, epideemia ja haigete inimeste arv kasvab ehk nende inimeste arv, kellelt me võime haiguse saada," ütles Kõlvart, kelle sõnul tekitab inimeste rohkus tänavatel muret.

"Tõepoolest, me kõik pingutasime selleks, et selline võimalus tekiks, leevendusi arutada. Samas me saame aru, et tõenäoliselt on jätkuvalt vajadus piiranguid pikendada, mis on ka adekvaatne, sest nakatunute arv jätkuvalt kasvab, vaatamata sellele, et on näha, et on tekkinud positiivne tendents," märkis Kõlvart.

Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht dr Arkadi Popov pöördus kolmapäevasel pressikonverentsil just Tallinna elanike poole palvega püsida kodus. Ka Popovi sõnul on liikumisaktiivsus Tallinna tänavatel suurenenud ning linnas on märgata haigestusjuhtude suurenemise trendi. Meditsiinijuht kutsus kuni 50-aastaseid elanikke üles olema rohkem ettevaatlikumad, et viirust mitte levitada.

Toimetaja: Marko Tooming, Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: