Kolm hotelli koondavad ligikaudu 250 inimest

{{1588584840000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Uttu mattunud Swissotel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolm Tallinna hotelli teavitasid töötukassat möödunud nädalal kokku 250 töökoha koondamisest. Kollektiivse koondamisteate esitasid lisaks sellest teatanud Radisson Blu Sky Hotelile ka Swissotel ja Meriton.

"Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate viis asutust, kokku plaanitakse koondada 317 inimest. Neist kolm on majutus- ja toitlustusvaldkonna ettevõtted. Üks info- ja sidevaldkonna ettevõte ja üks hulgi- ja jaekaubandusettevõte," ütles töötukassa analüüsiosakonna juhataja Margit Paulus ERR-ile.

Astlanda ehk Radisson Blu Sky Hotel esitas koondamisteate 98 töökoha koondamiseks, Swissotel plaanib koondada 83 ning Meriton 70 töökohta.

Hotellidest on koondamisteate esitanud lisaks möödunud nädalal sellest teatanud Radissonile ka Swissotel, mis esialgseid teateid koondamisest ei kommenteerinud. Radissoni hotelli peadirektor Kaido Ojaperve sõnul plaanib ettevõte koondada praegustest töökohtadest ligikaudu pooled. 70 töökohta koondab ka Meriton.

Nordic Hotel Forum juhatuse esimees Feliks Mägus ütles "Ringvaates", et ka neil on küsimus mitte selles, kas koondada, vaid kui palju koondada.

Mäguse sõnul on nende hotell Tallinnas olnud kogu eriolukorra ajal lahti, kuid klientide arv on väga väike: 267 toast on parimal hetkel olnud kinni 11, halvimal ajal ainult üks tuba. "Eks tulevik näitab, kumb oli mõistlikud otsus, kas hotelli lahtihoidmine või kinnipanemine," ütles Mägus. "Lahtiolevates hotellides on müüdud mõned üksikud toad, see ei ole kindlasti kasutoov tegevus."

Mäguse sõnul on kõige olulisem piiride avamine Soomega, sest kõigist Eestis külastavates välismaalastest moodustavad soomlased 2/3, Forumi hotelli klientidest 40 protsenti.

Töötute arv jätkab kasvu

Töötute arv kasvas nädalaga kahe protsendi võrra. Pühapäevase seisuga oli töötukassa andmetel töötuna arvel 48 822 inimest ja registreeritud töötuse määr oli 7,5 protsenti. Möödunud nädalal registreeriti 1534 uut töötut, nädal varem 1950 uut töötut. Aprillis registreeriti töötuid kokku 11 190, mida on 23 protsenti enam kui märtsis.

Pauluse sõnul on töötute arv kasvutrendis ning eelkõige kasvab see kaubandus- ja kliendideeninduse valdkonnas aga ka ehitussektoris ning toitlustus- ja majutusettevõtetes.

Eelmisel nädalal lisandunud uutest registreeritud töötutest 34 protsenti olid oma viimaselt töökohalt koondatud. Koondatute osakaal on võrreldes üle-eelmise nädalaga veidi suurenenud. Kõige suurem on töötuse kasv olnud Tallinnas, Harjumaal ja Hiiumaal.

Märtsi töötasu hüvitamiseks on avalduse esitanud 6407 asutust, kes on taotlenud töötasu hüvitamist 32 802 inimesele. Aprilli eest on töötasu hüvitis määratud 15 asutuse 5688 töötajale. Kokku on määratud hüvitiste kogukulu esmaspäeva hommikuse seisuga 33,1 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: