Ööpäevaga lisandus kaks positiivset koroonatesti, haiglas 48 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 595 haigust COVID-19 põhjustava viiruse esmast testi, millest kaks ehk 0,3 protsenti osutusid positiivseks. Haiglaravil on vähem kui poolsada inimest ja suri üks inimene.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandusid mõlemad positiivsed testi tulemused Harju maakonda, neist üks Tallinna, teatas terviseamet.

11. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 48 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Haiglast on koju saadetud 278 inimest, lõpetatud 287 haigusjuhtumit.

Praeguse seisuga on tervenenud 1237 inimest. Neist 751 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (60,7 protsenti). 486 inimese puhul (39,3 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eelmise ööpäeva jooksul suri Lääne-Tallinna Keskhaiglas 77-aastane naine, kokku on koroonaviirusega Eestis surnud 61 inimest.

Eestis on kokku tehtud 63 964 esmast testi, nendest 1 741 ehk 2,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Maailmas on koroonaviirusesse nakatunud enam kui neli miljonit inimest, viiruse tõttu on surnud ligi 280 000 inimest. Viirus levib endiselt, oluline on nii hügieen kui distantsi hoidmine

Terviseamet tuletab meelde, et koroonaviirus levib endiselt nii Eestis, naaberriikides kui maailmas. Kuigi 11. maist avatakse taas kaubanduskeskused, kestab eriolukord 17. maini.

Eriolukorra ajal kehtib avalikus kohas viibimisel 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Kaupluste ja söögikohtade külastamine tuleb eelnevalt läbi mõelda ning endiselt tuleb lisaks 2+2 reeglile tähelepanu pöörata ka kätehügieenile. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb püsida kodus ja helistada oma perearstile.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: