Ööpäevaga lisandus viis positiivset koroonatesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviiruse testimine
Koroonaviiruse testimine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1133 haigust COVID-19 põhjustava viiruse esmast testi, millest viis ehk 0,4 protsenti osutusid positiivseks. Haiglaravil ja juhitaval hingamisel viibivate inimeste arv püsib varasemate päevade tasemel, surmajuhtumeid ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandusid kolm positiivset testi tulemust Harjumaale (kõik Tallinnas), üks Pärnumaale ja üks Saaremaale.

13. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 47 inimest (päev varem 48), neist viis on juhitaval hingamisel. Praeguseks on haiglast koju saadetud saadetud 282 inimest, lõpetatud 291 haigusjuhtumit.

777 inimese (60,3 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud ehk inimene on terveks tunnistatud. 511 inimese puhul (39,7 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ning ootab tervenemise kinnitamist.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 61 inimese elu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: