Tallinn tahab liita Kadrioru Pargi ja Tallinna Kalmistud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kadrioru park. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus esitas volikogule otsuse eelnõu, millega liidetakse 1. juulist keskkonna- ja kommunaalameti hallatavad asutused Kadrioru Park ja Tallinna Kalmistud. Liidetud asutuse nimetuseks jääb Kadrioru Park.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on kahe keskkonna- ja kommunaalameti allasutuse töö ümberkorraldamine ja liitmine osa linna suuremast strateegilisest plaanist optimeerida kogu linnasüsteemi.

"Me analüüsisime ja kaardistasime üldist pilti juba enne koroonaviirusest tingitud eriolukorda. Üks suund oli just asutuste ja struktuuriüksuste arvu vähendamine, mis võimaldab meil juhtimiskulusid optimeerida," täpsustas Kõlvart.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ütles kolmapäevasel pressikonverentsil, et liitmise käigus likvideerib linn kokku seitse töökohta, kuid lisab kaks pargivahi ametikohta.

"Kuna surnuaiad on üsna sarnased parkidele, seal toimub pidev tegevus, nii et sinna on vaja vahte juurde," ütles Klandorf.

Eelnõu kohaselt on liidetava asutuse ehk Tallinna Kalmistud viimane tegevuspäev 30. juuni, liidetud asutusena jätkatakse tööd 1. juulist.

Asutus Kadrioru Park loodi 1. juulil 2002 ning selle alla kuuluvad Kadrioru park, Kalamaja kalmistupark, Harju tänava haljasala, Tammsaare park ning Tallinna purskkaevud. Kadrioru Pargi ülesanne on Kadrioru pargi haldamine ja arendamine ning teiste asutuse haldusesse antud parkide ja haljasalade ning purskkaevude hooldamine.

Tallinna Kalmistute tegevusvaldkonnaks on Metsakalmistu, Rahumäe, Hiiu-Rahu, Siselinna, Pirita, Pärnamäe ja Liiva kalmistu haldamine ning matuse- ja kalmistuteenuste osutamine.

"Kuna parkide ja kalmistute hooldamine on sarnased tegevused, on võimalik ühendada kahe hallatava asutuse ülesanded ning kasutada ressursse efektiivsemalt," seisab linnavalitsuse teates.

Hallatavate asutuste ümberkorraldamise käigus kinnitatakse Kadrioru Pargi uus koosseis, kus 1. juuli seisuga saab olema 104 ametikohta, seitse praegust ametikohta likvideeritakse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: