X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinn ühendab TTV linnakantseleiga ja kaotab Brüsseli esinduse

Tallinna linnavalitsuse hoone.
Tallinna linnavalitsuse hoone. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus avaldas kolmapäeval linnasüsteemi efektiivsemaks muutmise esimese etapi, muu hulgas lakkab TTV olemast eraldi sihtasutus ning liigub linnakantselei alla.

Linnasüsteemi efektiivsemaks muutmise esimese etapiga korrastatakse linna sihtasutuste ja ettevõtete võrgustikku, ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

TTV lahkus telekanalina vabalevist mullu ning telesaadete tootmisel hakati tegema koostööd erasektoriga. Järgmise sammuna ühendatakse Tallinna linnameedia toimetused, et tekitada ristmeedia efekti ja luuakse üks suur toimetus.

Kõlvarti sõnul on tulemuseks nii kokkuhoid kui kvaliteedi kasv. "On eelkõige kulud, mis seotud juhtimisega: juhatus, nõukogu. Just TTV toimetajad saavad hakkama ja selleks pole vaja eraldi sihasutust. Tallinna TV ühineb linnakantseleiga," ütles Kõlvart.

TTV-l on üks juhatuse liige ja viis nõukogu liiget, sulgemisega kaob linna kuludest nõukogu liikmete tasu maksmine. Üksuses on praegu 18 töötajat.

Tallinn kaotab ka oma esinduse Brüsselis, mis tähendab, et tagasi kutsutakse ka esindaja Allan Alaküla. "Eraldi Tallinna esindus Brüsselis pole vajalik – tuleb ülal pidada kontoriruume, korterit ja hoida eraldi struktuuriüksust, kus töötab üks inimene. See pole kindlasti mõistlik, neid ülesandeid saab ellu viia praeguste struktuuriüksuste kaudu," lausus Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on Tallinn Euroopa Liidus esindatud ka ilma oma esinduseta Brüsselis. "Meil on koostöö erinevate linnade, fondide, Euroopa Liidu organisatsioonidega," märkis ta.

Lisaks kaotatakse Tallinna arendus- ja koolituskeskus, mis viiakse linnavalitsuse välissuhete osakonna alla. Kõlvarti sõnul pole koolituste ja välisprojektide jaoks eraldi sihtasutust vaja.

Neljandaks kaotatakse linna äriühing Termaki Autopargi AS, mis tegeleb puuetega inimeste liiniveo korraldamisega. Termak ühendatakse Tallinna Linnatranspordi AS-iga. "Ka siin näeme kokkuhoiuvõimalusi nii juhtimise kui ühendamise arvelt. Peamine eesmärk teenuse kvaliteet, tulevikus ka transpordiühikute väljavahetamine ja moderniseerimine," lausus Kõlvart.

Termakis on kokku 58 töötajat, nõukogu liikmeid on viis.

Kolmapäeval esitatud muudatuste eelnõu saadab linnavalitsus volikokku, menetlus algab seal pärast suvepuhkust. Muudatused linnasüsteemis on plaanis ellu viia käesoleva aasta jooksul.

Järgmise linnasüsteemi tõhusamaks muutmise plaani etapp puudutab linnakantseleid ja sellega tullakse avalikkuse ette veel enne jaanipäeva, ütles Kõlvart.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: