Otse kell 13.15: ülevaade Eesti bussi- ja rongipeatuste olukorrast

{{1589974560000 | amCalendar}}

Sotsiaalministeeriumi korraldab neljapäeval pressikonverentsi, kus antakse ülevaade Eesti ühistranspordipeatuste ja jaamahoonete uuringu tulemustest. Kell 13.15 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis portaalis ERR.ee.

Uuring näitab, milline on Eesti ühistranspordipeatuste ja jaamahoonete olukord ning kas ja mil määral on peatuste juures arvestatud erinevate kasutajate vajadustega. Iga sõlmpunkti ja objekti osas hinnati, millistes aspektides on need ligipääsetavad erivajadustega inimestele, eakatele, lapsevankriga liiklejatele, lastele ja paljudele teistele, kel on avalikus ruumis liiklemiseks tarvis abivahendit või kelle füüsiline võimekus või nägemis- või kuulmistaju on langenud.

Samuti analüüsiti, millised kohandused on vajalikud ligipääsetavuse võimaldamiseks ning milline oleks kohanduste eeldatav maksumus.

Kokku kaardistati 767 erinevat transporditaristu objekti, mille asukohaandmed on kättesaadavad Google Mapsi avalikus kaardirakenduses.

Tulemusi esitleb Jüri Järve MTÜ-st Ligipääsetavuse Foorum.

Kohapeal vastavad küsimustele sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse sotsiaalministeeriumist, Liis Vahter majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, ligipääsetavuse rakkerühma juht Keit Parts riigikantseleist ning Eesti Puuetega Inimeste Koja esindaja Meelis Joost.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: