Kuigi linnadevaheline bussiühendus taastub, jääb osa liine lõplikult suletuks

Bussifirmad on kevadel suletud liinid taastanud, kuid reisijate arv on sügise ja koroona teise laine saabudes taas reisijate arvu alla viinud.
Bussifirmad on kevadel suletud liinid taastanud, kuid reisijate arv on sügise ja koroona teise laine saabudes taas reisijate arvu alla viinud. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates juunist taastuvad järk-järgult üle-eestilised kaugliinid, kuid osa liine jääb erinevatel bussifirmadel ka avamata.

Go Busi logistikajuht Henri Pokk ütles ERR-ile, et bussifirma on praeguseks liikluse taastanud kõikidel oma suundadel peale Tartu-Räpina liini, mis jääbki suletuks. Pokk lisas, et ka Tallinna-Haapsalu suunal jääb üks väljumine taasavamata.

"Suletuks jäävad reisid jäid juba enne eriolukorda allapoole tasuvuspiiri," ütles Pokk.

Pokk lisas, et firma jälgib pidevalt reisijate liikumisvajadusi ning viimased veel avamata jäänud reisid taastatakse peagi. "Kohati võivad taasavamise käigus muutuda kellaajad, sõltuvalt reisijate sõidunõudlusest ning konkurentsiolukorrast," ütles Pokk.

Pokk lisas, et Go Busi bussidega saab reisida Tallinnast Haapsallu, Hiiumaale, Saaremaale, Pärnusse, Valgasse, Viljandisse ja Rakverre ning Tartust Viljandisse, Pärnusse, Saaremaale, Valgasse, Võrru, Põlvasse, Mustveesse ja Rakverre.

MK Reiside juhatuse liige Margus Korka ütles ERR-ile, et praeguseks on ettevõte taasavanud kõik bussiliinid peale Viljandi-Rakvere liini, mida pole plaanis enam taastada.

"Esialgu avasime kõik liinid, aga kui inimesi ei liigu, siis paneme võibolla midagi veel kinni," ütles Korka ja lisas, et ka kõik väljumised on taastatud eriolukorrale eelnenud sõiduplaani järgi.

MK Reiside bussid sõidavad Rakverest Pärnusse, Tallinnasse, Tapale, Paidesse, Türile ja Haljalasse.

Taisto Liinid lähenemine on konservatiivne

Taisto Liinide esindaja Jan Landrat ütles ERR-ile, et ettevõtte bussiliine hakatakse alates 4. juunist järk-järguliselt avama.

"Uusi täiendavaid reise plaanime hakata avama igal nädalal ja nagu sel nädalal avatava Valga-Tallinna liini puhul tulevadki väga paljudel marsruutidel uued sõiduplaanid uute väljumisaegadega," ütles Landrat.

Esmalt avatakse Landrati sõnul reisid marsruudil Valga-Viljandi-Tallinn ning hiljem Tallinna-Pärnu liinil. Mõlemal liinil on päevas kaks väljumist.

"Kuna meditsiinilisest olukorrast tingitud tulevik on väga prognoosimatu, siis meie lähenemine liinide avamisele saab kindlasti olema konservatiivne ja ettevaatlik, uued liinid peavad toimima ka sügistalvisel hooajal," lisas Landrat.

Landrati sõnul on Taisto Liinidel plaan jaanipäevaks taastada umbes pool kriisiolukorrale eelnenud liinimahust. Lisaks suuremate linnade vaheliste ühendustele sõidavad Taisto Liinide bussid ka näiteks liinidel Antsla-Valga ja Altja-Tallinn.

Lux Express ei opereeri Tallinna-Rakvere liinil

Lux Expressi tegevjuht Janno Ritsberg ütles ERR-ile, et ettevõte on taastanud rohkem kui pool reisimahust, mis toimis enne eriolukorra algust.

"Ainukese ühendusena ei opereeri me enam Tallinna-Rakvere liinil, aga soovime lisada Rakvere peatuse osale Tallinna-Narva väljumistele ja oleme sellekohase soovi ka maanteametile esitanud. Samas näiteks Tallinna ja Pärnu vahel sõidame juba täna 16 korda päevas," ütles Ritsberg.

Ta lisas, et Lux Express jätkas kogu eriolukorra vältel sõitmist kõikides suundades ning uusi väljumisi on ettevõte alates aprilli keskpaigast iganädalaselt lisanud.

"Kuna inimeste liikumisharjumused on vahepealse ajaga muutunud, siis väga täpselt ei oska prognoosida lisanduvaid väljumisi, aga loodame juuni keskpaigaks taastada Tallinna-Tartu liinil täistunni väljumised kella kaheksast hommikul kuni üheksani õhtul," ütles Ritsberg.

Ritsbergi sõnul on ettevõtel plaanis turule tulla ka mobiilirakendusega, mille kaudu saavad reisijad osta endale ka piiramatu reisimismahuga kuupileti.

Lux Expressi bussidega saab sõita Eesti suuremate linnade vahet ning ka Riiga, Vilniusesse, Peterburi, Helsingisse, Minski ja Varssavi.

"Eestalsed on hakanud enim Baltimaades liikuma ja leedukad on senini olnud tagasihoidlikumad. Samas kaob esmaspäevast Leedus kohustus reisijal katta ühistranspordis nägu ja lõpetatakse piirikontroll Läti piiril ehk võib loota, et ka nende soov reisida taastub," ütles Ritsberg.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: