Maanteeamet sõlmis lepingu Võõbu–Mäo neljarajalise lõigu ehituseks

Ehitustööd Tallinna-Tartu maanteel Ardu-Võõbu lõigul.
Ehitustööd Tallinna-Tartu maanteel Ardu-Võõbu lõigul. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Maanteeamet ja konsortsium GRK Infra AS ning GRK Infra Oy allkirjastasid lepingu Võõbu–Mäo neljarajalise maanteelõigu ehituseks. Lepingu maksumuseks on 58,7 miljonit eurot käibemaksuga.

"Oleme jõudnud oma suurprojekti viimase lõigu ehituseni, mis muudab liiklemise Tallinna-Tartu maanteel ohutumaks," ütles maanteeameti teehoiudirektor Raido Randmaa. "2022. aastal saame liikuda uuel trassil, mis koos sellel aastal valmivate Kose-Võõbu lõikudega lühendab teekonda Tallinna ja Tartu vahel 5,3 kilomeetri ning üheksa minuti võrra."

GRK Infra ASi tegevjuht Tarvi Kliimask ütles, et GRK Infra on viimased kaks aastat edukalt ehitanud Ardu–Võõbu teelõiku ning see sisendab optimismi ka uue lepingu edukaks toimimiseks. "Ajaliselt pikk ja suuremahuline töö garanteerib ehitajale stabiilsuse, aga see tähendab ka vastutuse võtmist. Kinnitame valmisolekut töid teha ning soovime valmis ja kvaliteetse töö üle anda tähtaegselt nii tellijale kui ka liiklejale."

Võõbu–Mäo 16 kilomeetri pikkuse lõigu ehituse algab juulis ning töö valmib 2022. aasta lõpuks.

Võõbu–Mäo teelõik asub Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee kilomeetritel 64,2–80,2 (olemasoleva Tartu maantee km 67,5–85,5).

Uus tee rajatakse lõigu esimeses pooles (Võõbust Annani) praegusest maanteest paremale poole (edela suunas). Lõigu teises pooles (Annast Mäoni) ehitatakse uus tee osaliselt praegusest maanteest vasakule ja osaliselt kattub tee praeguse trassiga. Võõbu–Mäo vahelise vahemaa läbimise teekond lüheneb tänu uuele teele ligi kaks kilomeetrit.

Kose-Ardu ja Ardu-Võõbu lõigud avatakse liiklejatele selle aasta augustis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: