Koroonakriis vähendas Eestit külastanud välisturistide arvu viiendiku võrra

Foto: Priit Mürk/ERR

Euroopa Liidu elanike reiside arv Eestisse vähenes tänavu esimeses kvartalis koroonakriisi tõttu üle 20 protsendi. Kõige rohkem, 40 protsenti, langes Itaaliast tulnud külastajate arv, kõige vähem kahanes Vene turistide arv.

Esimeses kvartalis tuli iga kolmas turist Soomest, kuid neid oli viiendiku võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil, teatas Eesti Pank. Iga neljas külastaja saabus Venemaalt ning Vene turistide arv vähenes üksnes 10 protsenti.

Välisturistid kulutasid Eestis 184 miljonit eurot ehk 37 miljonit eurot vähem kui aasta eest.

Ühepäevakülastuste arv kahanes neljandiku võrra ja moodustas külastuste üldarvust 43 protsenti. Kauem kui üks päev kestnud reise tehti 100 000 vähem kui aasta eest, kuid nende kestus on kasvanud.

Eesti elanikud külastasid esimeses kvartalis välisriike ligi 620 000 korral, mida oli 15 protsenti vähem kui 2019. aasta esimeses kvartalis.

Eesti elanike reisid Euroopa Liidu riikidesse kahanesid 17 protsenti. Kõige rohkem vähenesid Hollandi külastused. Rohkem kui mullu külastati aga Tai kuningriiki ja reisid Egiptusse kahanesid minimaalselt.

Ühepäevakülastuste arv vähenes 12 protsenti ja moodustas külastuste üldarvust 15 protsenti. Mitmepäevareise tehti 16 protsenti vähem ja üks reis kestis keskmiselt neli ööd.

Eesti elanikud jätsid välismaale 35 miljonit eurot vähem kui aasta tagasi ehk 190 miljonit eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: