ERR Riias: turismifirmadel tuleb nädala jooksul langetada rasked otsused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kuigi ekskursioonide korraldamine Balti riikide vahel on ligi paar nädalat lubatud, pole bussireisidega seni alustatud ja ainuüksi need ei suuda Läti turismifirmasid suurkoondamistest või sulgemistest päästa. Rasked otsused tuleb teha lähipäevil, sest riigipoolne seisakuaja toetus lõpeb ja reisimise tulevik on selgusetu.

Lätis pole turiste, keda teenindada ja reise ei saa korraldada ka Lätist välja. Erandiks on Baltimaad, kuid pole täpseid juhiseid, mis tingimustel rühmareisi teha saab - kas kuni 25 inimesele kolm tundi sõiduaega korraga ja kogu aeg maskid ees?

"Seni on Balti turu moodustanud põhiliselt individuaalreisijad. Me ei näe võimalusi, et see võiks muutuda. Kui rääkida organiseeritud rühmareisidest, siis pole me siiani saanud ametlikult kinnitatud juhiseid, kuidas neid sõite korraldada," rääkis Läti turismiagentide ja operaatorite assotsiatsiooni juhatuse liige Eriks Lingerberzinš "Aktuaalsele kaamerale".

Ka Eesti poolt vaadates on Baltimaade turismireiside suhtes palju kõhklusi. Estraveli juht Anne Samlik tunnistas "Aktuaalsele kaamerale", et tema küll ei võta vastutust paigutada 40 inimest bussi ja vurada mitmeks päevaks Lätti või Leetu. Iseasi on peretsi oma autoga minejatega.

Tiit Reiside omanik Tiit Randmaa plaanib kriisiaja järgset esimest Leedu-reisi juuli algul ja Läti-sõitu juuli lõpul, kuid mis tingimustel siis minna saab, pole praegu selge.

Läti turismifirmadel pole aga võimalik enam oodata.

"Ettevõtjad ei mõtle praegu sellele, kuidas korraldada reise mõnda riiki, kuhu see on võimalik, vaid keskenduvad sellele, mis nende ettevõttest üldse saab. Nädala jooksul tuleb langetada otsused tegevuse lõpetamise kohta. Et koondada töötajaid, tuleb neile sellest teatada kuu aega ette. Praegune ainus riigipoolne abi, mille nimi on seisakuaja toetus, lõpeb 30. juunil," selgitas Lingerberzinš.

Paljud lätlased aga kardavad kuhugi reisida, sest küsitluste põhjal arvab rahvas kõige enam nakatuvat avalikel üritustel, ühistranspordis, toitlustuskohtades ja kaubanduskeskustes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: