Välisminister: Itaaliat ei tohi kohelda kui pidalitõbist

Luigi di Maio.
Luigi di Maio. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Itaalia välisminister hoiatas, et Euroopa Liit kukub kokku, kui teised riigid kohtlevad itaallasi nagu pidalitõbiseid ning panevad korraks Euroopas viiruse epitsentriks olnud riigi suviseks turismihooajaks nn musta nimekirja.

Luigi Di Maio tegi laupäeval Facebookis äärmiselt kriitilise postituse pärast seda, kui Kreeka välistas Itaalia, Hispaania ja Suurbritannia ning teiste suurte nakatunute arvuga riigid turistide nimekirjas, keda Kreeka sellel suvel riiki vastu võtab.

Di Maio sõnul on konkurents turismi nimel üks asi, kuid oleks aus, kui Euroopa reageeriks pärast viirusepiirangute leevenemist toimuvale riigipiiride avamisele ühesuguselt.

Ta hoiatas: "Kui käitute erinevalt ja nihestatult, siis kaob EL-i vaim ning Euroopa kukub kokku."

Itaalia välisminister kiitis oma Prantsuse kolleegi Jean-Yves Le Driani selle eest, et too teeb oma esimese viirusepiirangute järgse visiidi kolmapäeval Itaaliasse.

Di Maio ütles, et sõidab järgnevatel päevadel Saksamaale, Sloveeniasse ja Kreekasse, et näidata, et Itaalia on valmis välisturistide vastuvõtuks.

Turism ja sellega seotud tegevusalad moodustavad 13 protsenti Itaalia SKT-st.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: