Avaliku sektori kärbete otsust on oodata sügisel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valitsuse pressikonverents.
Valitsuse pressikonverents. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus on sel kuul arutanud eelarve revisjoni kava tänavuseks ja tulevaseks aastaks, ühtegi otsust pole rahandusministeeriumi teatel seni aga langetatud. Peaministri sõnul otsustab valitsus peagi, millistesse taristuprojektidesse majanduse elavdamiseks investeerida.

Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et eelarve revisjoni kava kärpekohtade juurde tuleb valitsus tagasi siis, kui on suvine prognoos olemas, ehk augustis või septembris.

"Igal juhul me läheme järgmisel aastal kokkuhoidma ja kärpima. Selles tänases majandussituatsioonis, kus igal juhul on minu meelest väga oluline olla ka solidaarne meie leibkondadega ja erasektoriga," ütles Ratas.

"Teiselt poolt peab riik alati tegema seda, et käituma kriisides ja majanduslangustes kontratsükliliselt. Me suudame turule täna tegelikult viia investeeringuid ja loomulikult eks see riigi puhul tähendab tarka taastumist, tarku investeeringuid, mõttekaid investeeringuid, teadus- ja arendustegevust ja innovatsiooni," sõnas peaminister.

Ratase sõnul vaatab valitsus neljapäeval kabinetis üle nii majandusministri kui riigihaldusministri informatisooni, kus on sees need projektid, kust riik saab soovi korral suunata raha ehitushangetesse.

Järgmise aasta riigieelarve eelnõu sisu ja järgmise nelja aasta plaanid otsustab valitsus hiljemalt septembri lõpuks, edastas rahandusministeerium ERR-ile.

Riigieelarve revisjoni eesmärk üldisemalt on ministeeriumi teatel muuta maksumaksja raha kasutamine võimalikult tõhusaks ja vabastada riigieelarves vahendeid uute oluliste eesmärkide saavutamiseks.

Praegune valitsus on otsustanud, et riigieelarve revisjon peab olema osa iga aasta riigieelarve protsessist. Eelarve revisjon on osa riigireformist.

2020. aasta riigieelarve on esimest korda täies mahus tegevuspõhine ehk koosneb valdkondlikest programmidest, mis aitab ministeeriumi teatel ka riigieelarve revisjoni läbi viia, tegevuspõhise eelarve andmete põhjal on valitsusel kergem otsuseid langetada.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: