Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonatesti, suri üks inimene ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Desinfitseerijad ja näomaskid koroonaviiruse tõrjeks
Desinfitseerijad ja näomaskid koroonaviiruse tõrjeks Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 997 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,8 protsenti ehk 8 inimese testi tulemus osutus positiivseks. Üks koroonaviirusega inimene suri.

Viiel juhul oli tegemist Harjumaa elanikuga, neist kahe elukohaks on rahvastikuregistri andmetel Tallinn, teatas terviseamet. Ida-Virumaal ja Võrumaal tuvastati kummaski üks uus SARS-CoV-2 viirusekandja, ühe positiivse testitulemuse saanud inimese puhul maakonna tunnus rahvastikuregistris puudus.

29. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 31 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Ööpäeva jooksul avati üks uus haigusjuhtum. Haiglast on koju saadetud 329 inimest ning lõpetatud 341 haigusjuhtumit.

Pärnu haiglas suri koroonaviirusega nakatunud 80-aastane naine, kokku on koroonaviirusega Eestis surnud 67 inimest.

Praeguseks on tervenenud 1610 inimest. Neist 1246 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 364 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud ligi 82 000 esmast testi, nendest 1859 ehk 2,3 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: