ERR USA-s: rahutused vallandanud politseinikule esitati tapmissüüdistus

{{1590767760000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Nicholas Pfosi

USA-s Minnesota osariigis jätkusid vägivaldsed meeleavaldused. Kolmandat päeva järjest tänavatele tulnud inimesed süütasid ja rüüstasid hooneid, muu hulgas pandi põlema politseijaoskond. Politseinik, kelle tegevus rahutused vallandas, vahistati ning talle esitati süüdistus ettekavatsemata tapmises.

Minnesota suurimas linnas Minneapolises süütasid meeleavaldajad politseijaoskonna. Hoone oli varem evakueeritud ja ümbritsetud taraga, kuid sellest tungiti lihtsalt läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas jaoskonnas töötasid need neli politseinikku, kes olid seotud George Floydi vahistamisega.

"See, et üks hoone on sümboolne, ei kaalu üle inimelu tähtsust, nii meie politseinike kui ka rahva oma. Me ei võinud riskida sellega, et keegi oleks saanud tõsiselt vigastada," ütles Minneapolise linnapea Jacob Frey.

Meeleavaldajad on Minneapolises ja selle naaberlinnas St. Paulis rüüstanud ja süüdanud sadu hooneid, sealhulgas poode ja väikeettevõtteid.

"Meie linnas on praegu väga palju valu ja viha. Ma saan sellest aru ja terve linn mõistab seda, aga rüüstamine, mida oleme näinud viimaste tundide ja päevade jooksul, on vastuvõetamatu," sõnas Frey.

46-aastane George Floyd suri pärast seda, kui politsei ta vahistas. Esialgu sotsiaalmeedias levima hakanud videos on näha, kuidas valgenahaline politseinik surub põlve Floydi kaelale. Samuti on kuulda, kuidas Floyd ütleb, et ta ei saa hingata ja palub, et teda ei tapetaks.

Vahistamisega seotud olnud neli politseinikku on küll juba vallandatud, kuid meeleavaldajad nõuavad, et neile esitataks mõrvasüüdistus. Floydi kaelal põlve hoidnud politseinik on vahistatud.

"Kui me ei süüdanud tulekahjusid ja põletanud hooneid maha, siis meile öeldi ainult, et kõik võtab aega. Aeg on läbi," rääkis meeleavaldaja Euric Rutherford.

"Ma palun inimestel rahulikuks jääda ja lubada meil see uurimine läbi viia," ütles riigiprokurör Erica MacDonald.

Minneapolise ja St. Pauli linna jõudis öösel ka 500 rahvuskaardi sõdurit, kes üritavad olukorda kontrolli alla saada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: