ERR USA-s: kriitikute sõnul raskendab USA lahkumine WHO-st vaktsiinide väljatöötamist

Foto: SCANPIX/REUTERS/Dado Ruvic

USA president Donald Trump teatas reedel, et USA lahkub Maailma Terviseorganisatsioonist (WHO), kuna Hiinal on selle üle täielik kontroll. Kriitikute hinnangul võib see otsus muuta keerulisemaks vaktsiinide väljatöötamise ajal, kui USA-s on koroonasurmade arv ületanud 100 000 piiri.

Rohkem kui kuu aega tagasi lõpetas USA ajutiselt WHO rahastamise, sest valitsuse hinnangul üritas organisatsioon koos Hiinaga koroonaviiruse tõsidust varjata. WHO-lt oodati ka reforme, mis jäid kokkuvõttes tegemata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trumpi sõnul vajab maailm koroonaviiruse alguse kohta Hiinalt vastuseid, sest pandeemia on tekitanud mõeldamatult palju surma ja hävingut. Hiina on aga rõhutanud, et viiruse mõju paisus USA-s nii suureks, sest nad ei suutnud kehtestada piiranguid õigel ajal, kuigi Euroopas oli olukord juba väga täbar.

Mitu konservatiivset lobigruppi on presidendi otsust kiitnud, mitte ainult koroonaviiruse leviku ja Hiina pärast, aga ka WHO suhtumise tõttu rasedusvastaste vahendite kättesaadavusse.

Kriitikud on aga öelnud, et USA lahkumine võib muuta keerulisemaks vaktsiinide väljatöötamise ja tõenäoliselt ainult suurendab Hiina mõju organisatsioonis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: