Tallinn Russalka juures supluskohta ei ava, randades 2+2 ei kontrolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rannariba Russalka taga
Rannariba Russalka taga Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinnas avati esmaspäeval linna viis avalikku randa: Pirital, Kakumäel, Stroomil, Pikakaris ja Harku järve ääres. Russalka juures avatakse küll rannaala, kuid ametlikku supluskohta mitte, mis tähendab, et vetteminek on seal igaühe omal vastutusel.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ütles möödunud reedel Vikerraadio saates "Uudis+", et avalik rand on kavas avada ka Russalka juures, kuid täpsustas esmaspäeval, et tegu on siiski avaliku rannaalaga, mitte supluskohaga.

"Tallinnas on viis üldkasutatavat supelranda. Mis puudutab Russalkat, siis seal on küll avalik rannaala, aga avalikku supelranda sinna seaduse mõistes ei tule. Rannaliivale pannakse lähiajal mänguvahendid, mis seal ka eelmisel aastal olid, kiiged ja asjad, kus saab aega veeta. See on inimeste enda vabal initsiatiivil ja valikul, kas nad lähevad sinna vette või ei lähe. Linna ametlikku randa sinna ei tule," ütles Klandorf ERR-ile.

Veeproove võetakse vaid viies avalikus supluskohas, Russalka juures mitte.

"Inimesed tahtsid seal liival päikest võtta ja pealegi on see liiv seal uhutud, merehoovustega sinna tulnud. See on selline rand, mis on sinna niimoodi tekkinud ja mitte väga ammu. Seal oli tsaariajal paarsada aastat tagasi supluskoht, aga täna ei ole," lausus Klandorf, ning kinnitas, et vetteminek on seal igaühe enda vastutusel.

Tallinna avalikest randadest on tänavuseks hooajaks saanud sinilipu Pirita ja Pikakari rand. Sinilipp näitab, et vesi on puhtam, kui riiklikud normid nõuavad. Klandorfi sõnul teistest randadest võetakse veel proove ja näiteks Stroomi rannas on küll ujumas käimine lubatud, kuid sinise lipu vääriline Stroomi pole.

2+2 reegli järgimist kontrollima ei hakata

Esimene rannahooaja päev esmaspäeval möödus abilinnapea sõnul rahulikult. "Esimene päev möödus rahulikult, täna hommikul mupoga just rääkisin. Mupo oli seal, vaatas, et pargitaks õieti. Rannas oli suhteliselt rahulik, inimesi ja autosid küll oli, aga oli ikkagi esimene päeva ja õhk pole veel nii soe ja vesi ka. Esimest päeva oli ka rannavalve," ütles ta.

Kuigi praeguse seisuga on randades kohustuslik järgida 2+2 reeglit, siis Klandorfi sõnul Tallinnas seda spetsiaalselt kontrollima ei hakata.

"Vaatasin eile uudistesaadet Pärnu rannavalvest, nemad ütlesid ka, et ei hakka käima ja inimesi korrale kutsuma. Mupo tuleb randa siis, kui on üldjuhul mingid probleemid, eelkõige puudutab see parkimist ja märkuste tegemist, kui on vaja, aga üldjuhul meil seda (2+2 kontrollimist) eraldi plaanis küll ei ole," lausus Klandorf.

Terviseamet teatas eelmisel nädalal, et tänavu ei nõuta avalikes supluskohtades enam prügikastide ja riietusruumide olemasolu. Klandorfi jaoks jäi see teade arusaamatuks. "Kas siis inimesed hakkavad liiva alla pistma on prügi, oligi täiesti arusaamatu. Selliseid asju pole mõtet rääkida. Jah, see on iga kohaliku omavalitsuse ülesanne tagada, aga et riik ütleb, et pole vaja, et seadus ei kohusta, see ei ole väga... Ma ei oskagi öelda, kust see jutt võetud on," lausus Klandorf, ning lisas, et prügikastidest Tallinna randades ei loobuta "vaatamata terviseameti lahkele loale".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: