Tallinna ühistranspordis sel suvel paberpileteid ei müüda

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna liinibussi validaator. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

1. juunist kehtib Tallinna ühistranspordis sama sõiduõiguse eest tasumise kord nagu enne eriolukorda, mis tähendab, et mittetallinlased peavad pileti ostma. Samas jäi 31. augustini kehtima kord, et paberpiletit bussijuhi käest osta ei saa.

"Piletimüügi lõpetamisega ühistranspordi juhi käest saavad juhid keskenduda oma põhitööle ja püsida paremini sõidugraafikus," põhjendas abilinnapea Andrei Novikov.

Suurima osa paberpiletite ostjatest moodustavad Novikovi sõnul turistid. "Kuna sel suvel suurel hulgal välisturiste pealinna tõenäoliselt ei tule, on õige aeg katsetada, kui ühissõiduki juht enam pileteid ei müü," märkis ta.

Tallinnas on piletisüsteem, mis võimaldab sõitjatel osta e-pileteid kõigile Eestis väljastatud Ühiskaartidele, QR-pileteid nii nutitelefonidega kui ka internetist ning lisaks e-tunnipileteid kontaktivaba pangakaardiga esiukse juurest olevast validaatorist.

Linna külalised saavad paberkandjal QR-pileti osta bussijaamas, sadamaterminalides ja lennujaamas olevatest piletimüügiautomaatidest.

Novikovi sõnul ei kaalu linn praegu soodustust, mille järgi mittetallinlased saaksid ka edaspidi tasuta Tallinna ühistranspordis sõita.

Alates 1. juunist on Tallinna ühistransport suvisel töökorraldusel, mistõttu muutusid enamike bussiliinide ning kõigi trammi- ja trollibussiliinide sõiduplaanid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: