Ööpäevaga lisandus kümme positiivset koroonatesti, üks inimene suri

Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel
Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1262 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,8 ehk kümne inimese testi tulemus osutus positiivseks. Lisandus üks surmajuhtum.

Rahvastikuregistri andmetel laekus viis positiivset testitulemust Harjumaale (neli Tallinna), kolm Ida-Virumaale (kaks Narva), üks Pärnumaale ja ühe testi puhul on rahvastikuregistri järgne maakond teadmata, teatas terviseamet.

Ööpäeva jooksul suri Põhja-Eesti regionaalhaiglas 74-aastane naine. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 69 inimest.

3. juuni hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 19 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Haiglast on koju saadetud 342 inimest, lõpetatud 354 COVID-19 haigusjuhtumit.

Praeguseks on tervenenud 1650 inimest. Neist 1283 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 367 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 86 000 esmast testi, nendest 1880 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: