Keskpolügooni puhastatakse ühiste jõududega lõhkekehadest

Foto: Martin Hiir/Kaitsevägi

Neljapäeval lõpeb kaitseväe keskpolügoonil kaitseväe üksuste ja päästeameti esimest korda toimuv koostööharjutus, mille raames korjatakse alalt kokku lõhkemata lõhkelaengud ja tehakse need harjutuse käigus kohapeal kahjutuks kontrollitud lõhkamistega.

"Esmimest korda oleme kutsunud kokku koostööharjutuse, mille raames on kaasatud spetsialistid nii kaitseväe harjutusväljade teenistusest, 1. jalaväebrigaadi pioneeride ja demineerijate hulgast kui ka Päästeameti pommirühmadest üle Eesti," ütles toetuse väejuhatuse harjutusväljade teenistuse ülem major Joonas Jürisaar.

"Kolmsada viiskümmend hektarit on läbi kammitud, pea kakskümmend tonni lõhkenud lõhkekehade jääke ning kümned lõhkamata lõhkekehad on leitud ning kahjutuks tehtud," ütles 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni demineerimiskeskuse ülema ülesannetes olev vanemveebel Andres Pajur.

"Kindlasti  muutub kaudtulerelvade sihtmärkide paigutamine ka märgatavalt ohutumaks, loodus puhtamaks ning spetsialistid saavad kogemuse võrra targemaks. Samas jääb sihtmärgiala ka edaspidi kõrge riskiga alaks ning kõrvalistele isikutele suletuks," lisas vanemveebel Pajur.

Päästeameti Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Janno avaldas rahulolu, et kaitsevägi on teinud piirkonna tuleohutumaks tänu sel aastal valminud teedevõrgustikule, mida koostööharjutuse raames kasutati.

Esmaspäeval alanud ja täna lõppevast koostööharjutusest võtab osa poolsada inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: