Abituriendid unistavad lõpupeost

Kui riigieksamite toimumine on koroonaajal rangelt reglementeeritud, siis lõpuaktuste korraldamine 2+2 reeglit järgides toimub koolides erinevalt. Lõpupeod lükkuvad valdavalt juulikuusse ja plaanid on veel tegemata.

7086 abiturienti tegi reedel matemaatika riigieksamit. Ligi 2000 loobus sellest. Eksamisessiooni järel peaks algama lõpuaktuste ja lõpupidude aeg. Tänavu on aga kõik teisiti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praeguste plaanide kohaselt on meie lõpetamine 16. ja 17. juunil. Kokku oleme plaaninud seitse aktust: neli aktust 9. ja kolm 12. klassidele ja kooli spordiväljakul. See võimaldab, arvestades meie väljaku suurust, kaasata ka lapsevanemaid," selgitas Tallinna 21. keskkooli direktor Meelis Kond.

Siseruumides kehtib 2+2 reegel. Kes aktust spordiväljakul ilmale mõeldes pidada ei riski, peab abituriendid, õpetajad ning vanemad hajutama.

"9. klass on luba käes - nii nagu on teada, võime teha kooli aulas. Lapsevanemaid ei ole, sest meile kahjuks rohkem ei mahu. Ja 12. klass toimub 1. juulil samuti kooli aulas," ütles Tallinna reaalkooli direktor Ene Saar.

Koolilõpetamise pidulikuma osa - aktuse - toimumine polnud viimase hetkeni kindel.

"Me oleme õnnelikud selle üle, et üldse mingi aktus on, sest väga pikalt oli juttu, et ei toimu üldse midagi, et saame tunnistused - ma ei tea, kuidagi - postiga," rääkis Tallinna 21. keskkooli abiturient Nele.

Lõpupeo plaanid on paljudel abiturientidel veel lahtised. Peod lükkuvad juulisse. Üldiselt levib veendumus, et enne elluastumist tuleb veel kokku saada ja hirmu viiruse ees pole.

"Lõpupeo plaane veel päris ei ole, aga kuulujutud levivad ja ideed levivad. Võib-olla ikka midagi teeme," ütles reaalkooli abiturient Gregor. "Mina olen küll kindel mineja. Ma arvan, et haigusi levib kogu aeg. Kui karta, siis ei saa üldse elada," lisas ta.

"Vahet ei ole, kas sul on selleks pool nädalat või nädal aega, see korraldatakse kiiresti, kui tahtmine on suur. Ma arvan, et praegu inimestel on tahtmine suur. Nagu rahe," ütles reaalkooli abituritent Doris.

"Alguses on koolis pidulik osa, pärast läheme klassiga restorani. Ja pärast võib-olla sõpradega korraldame midagi," rääkis Tallinna kesklinna vene gümnaasiumi abiturient Askar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: