Kõige rohkem loobuti kitsast matemaatikaeksamist

Eesti keele riigieksam.
Eesti keele riigieksam. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sihtasutusele Innove on teatatud 18 protsendi riigieksamite tegemisest loobumisest, enim loobuti kitsast matemaatikaeksamist.

Matemaatika eksamile oli jaanuaris registreerunuid 9003, neist otsustas eksamist loobuda 1932 inimest ehk 21 protsenti. Kitsa matemaatikaeksami tegemisest loobus 36,7 protsenti, laiast ehk keerulisemast matemaatikaeksamist loobus 8,4 protsenti sellele varasemalt registreerunutest, teatas Innove pressiesindaja Mari Annus kolmapäeval ERR-ile.

Eesti keele riigieksamile oli registreerunud 7120 inimest, tühistamisi oli 852 ehk eksamist loobus 12 protsenti algselt registreerunutest.

Eesti keel teise keelena eksamile oli registreerunuid 2429, tühistamisi 570 ehk 23 protsenti.

Esmaspäeva õhtul lõppes tähtaeg, milleks pidid jaanuari lõpu seisuga eksamile registreerunud teatama, kui nad soovivad eksami tegemisest loobuda. Jaaunaris oli registreeritud 18 550 eksamile.

Innove esindaja ütles, et ei oska siiski öelda nende isikute arvu öelda, kes loobusid üldse eksamite tegemisest

Eesti keele ja matemaatika eksami tegijate arvude erinevus tuleb sellest, et eksameid ei tee ainult gümnasistid, vaid ka kutsekoolide õpilased, kellel pole kohustust mõlemat riigieksamit teha ja kellest paljud olid registreerunud ainult eesti keel teise keelena eksamile, samuti on hulgas varemlõpetanud, kellest paljude teevad ka ainult ühte eksamit.

Annus tõi esile, et üle poole eesti keel teise keelena eksamist loobujatest olid kutseõppeasutustest ja täiskasvanute gümnaasiumitest.

Kui tavaolukorras oleks eksamid juba tehtud, siis nüüd tuleb eesti keele emakeelena eksam 29. mail, matemaatika riigieksam on 5. juunil.

Innove hindamisagentuuri juht Auli Udde ütles teisipäeval "Vikerhommikus", et Innove teeb kõik selleks, et eksamite tulemused selguks 30. juunil.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: